رضایی: پرویز هادی را خیلی باانگیزه دیدم/ به صورت جمعی در مورد تمرینات تیم‌های ملی تصمیم گیری می‌شود

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد امید گفت: اینطور نبود که یک نفر به تنهایی تصمیم بگیرد که تمرینات سه رده بزرگسالان، امید و جوانان به صورت مشترک باشد، این کار را با همفکری انجام دادیم.

علیرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص تمرینات این روزهای امیدها که به صورت مشترک با تیم‌های جوانان و بزرگسالان برگزار می‌شود اظهار داشت: اردوی مشترک بسیار خوبی داشتیم، هر سه رده مسابقات جهانی را در پیش دارند، علاوه بر آن بزرگسالان به بازی‌های آسیایی هم خواهند رفت. با توجه به اینکه فعلا روی بحث آمادگی عمومی کار می‌کنیم، جلسات مرور فن ما مشترک است و این برای ما خیلی پربار بود. به هر شکل هر سه رده سنی از این تصمیم متنفع خواهند شد اما مسلم است جوانان و امیدها بیشتر می‌توانند از تجربه بزرگسالان استفاده کنند. البته در کنار این تمرین مشترک، ما کار اختصاصی هم انجام می‌دهیم تا بچه‌ها به مرحله‌ای برسند که بتوانند تمرینات پرفشارتر را تحمل کنند.

سخنگوی سابق فدراسیون کشتی در پاسخ به این سوال که به این شکل استقلال مربیان رده‌های سنی مختلف حفظ خواهد شد یا نه، تصریح کرد: بله، همه با هم نشستیم و این تصمیم را گرفتیم. اینطور نبود که یک نفر به تنهایی تصمیم بگیرد که تمرینات سه رده به صورت مشترک باشد. این کار را با همفکری انجام دادیم و همکاری و هماهنگی خیلی خوبی هم بین کادرفنی سه رده سنی وجود دارد، باز هم تاکید می‌کنم که ما تمرینات اختصاصی خودمان را هم داریم، اما کارهایی که انجام آن به صورت مشترک به همه رده‌ها نفع می‌رساند را در کنار هم انجام می‌دهیم. این تاثیر خوبی روی جوانان و امیدها داشته و انگیزه مضاعفی است که خودشان را بیشتر نشان دهند.

رضایی ادامه داد: به هرشکل فاصله سنی بین این سه رده خیلی هم زیاد نیست. قبلا که اصلا تیمی به اسم امید نداشتیم و خیلی از جوانان ما در بزرگسالان مطرح و مدعی بودند، این سه رده نمی‌توانند از هم جدا باشند. کادرفنی حواسش هست که تمرین با بزرگ‌ها، آسیب به کشتی‌گیران رده‌های سنی پایین‌تر نرساند و همه چیز تحت کنترل است.

وی با اشاره به اینکه امیدها تا جهانی رومانی ۶ مرحله اردو پشت سر خواهند گذاشت، تاکید کرد: اگر از نظر حریف تمرینی مشکلی نباشد، بهترین جای تمرینی برای تیم ملی، تهران است که بهترین امکانات در اختیار تیم ملی کشتی است، اما شاید به صورت مقطعی تصمیم بگیریم اردو در شهری دیگر هم برگزار شود، این بستگی به شرایط دارد.

نایب‌قهرمان المپیک ۲۰۰۴ آتن در مورد تیم اعزامی به بازی‌های آسیایی نیز گفت: استحقاق همه بچه‌های آزاد انصافا کسب مدال است، چون از نزدیک کارشان را دیده‌ام و در کنار تلاش بسیار زیاد، خیلی هم انگیزه دارند. پیش‌بینی من هم حداقل کسب سه مدال طلاست، اما باز تاکید می‌کنم که همه بچه‌ها شانس مدال دارند و می‌توانند حتی همه طلا بگیرند، اما کشتی است و اتفاقاتش، ضمن اینکه بازی‌های آسیایی واقعا سطح بالایی دارد، کشتی این‌بار هم پرامیدترین رشته ما خواهد بود که امیدوارم این‌بار هم مثل همیشه بیشترین مدال‌ها را از آنِ کاروان ایران کند تا از نظر رنکینگ شرایط بهتری داشته باشیم.

سنگین‌وزن پیشین تیم ملی آزاد همچنین درباره نماینده ۱۲۵ کیلوی ایران در جاکارتا خاطرنشان ساخت: پرویز هادی کشتی‌گیر باتجربه‌ای است، او به همراه مصطفی حسین‌خانی در ترکیب تیم اعزامی از همه باتجربه‌تر هستند. او سابقه طلای دوره قبلی بازی‌های آسیایی را هم دارد. چند جلسه از تمرینات او را دیدم که بسیار باانگیزه بود. او همه شرایط برای کسب افتخاری دیگر را دارد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار