خط و نشان کره‌ای‌ها در آستانه بازی‌های آسیایی؛ هدف‌گذاری برای کسب ۶ تا ۷ مدال طلای مسابقات تکواندو در اندونزی

مسئولان فدراسیون تکواندو کره‌جنوبی در آستانه بازی‌های آسیایی اندونزی از تلاش این کشور برای کسب عنوان قهرمانی مسابقات صحبت کردند.

خبرنگار ورزشی ، هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸  از روز شنبه ۲۷ مردادماه با برگزاری مراسم افتتاحیه به صورت رسمی در جاکارتا آغاز خواهد شد. در بخش تکواندو (پومسه و کیوروگی) نیز مسابقات به مدت ۵ روز از روز یکشنبه ۲۸ مردادماه پیگیری خواهد شد.

تیم تکواندو کره‌جنوبی که در دوره اخیر بازی‌های آسیایی در رقابت با تیم تکواندو ایران برای کسب عنوان قهرمانی ناکام مانده است به دنبال کسب عنوان قهرمانی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ خواهد بود تا پنجمین قهرمانی خود در این مسابقات را جشن بگیرد.

رئیس اتحادیه تکواندو کره‌جنوبی و سرمربیان تیم‌های پومسه و کیوروگی این کشور در آستانه بازی‌های آسیایی  در گفت‌و‌گو با رسانه‌های این کشور از اهداف خود در بازی‌های آسیای صحبت کردند.

"چوی تائه کئوون"، رئیس اتحادیه تکواندو کره جنوبی اظهار داشت: با نزدیک شدن به مسابقات صدای ترومپت رژه افتتاحیه را می‌شنوم و از این اتفاق قلبم به تپش می‌افتد. تک‌تک تکواندوکاران اعزامی ما از توانایی لازم برای کسب مدال طلا در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ برخوردار هستند.

وی تاکید کرد: اگر تکواندوکاران ما اعتماد به نفس لازم را داشته باشند و مهارت‌های معمول خود را به کار بگیرند، کسب مدال طلا هرگز برای ما دشوار نخواهد بود. باید قدرت تکواندو کره‌جنوبی را در جاکارتا به کار بگیریم تا سرود و پرچم کشورمان را به اهتزار دربیاوریم.

همچنین " کیم جُنگ گی"، مربی تیم تکواندو کره‌جنوبی گفت: انتظارات را در بازی‌های آسیایی برآورده خواهیم کرد و روی سکوی نخست خواهیم ایستاد تا برای کشورمان افتخارآفرینی کنیم.

وی با اشاره به کاهش اوزان مسابقات تکواندو از ۱۲ وزن در مجموع زنان و مردان به ۱۰ وزن اظهار داشت: کاهش اوزان رقابت‌های تکواندو بازی‌های آسیایی باعث شده تا هدف ما در جاکارتا کسب ۶ مدال طلا باشد. البته این توانایی را داریم که یک مدال طلای دیگر نیز به مجموع مدال‌های خود اضافه کنیم.

در پایان "کواک"، سرمربی تیم پومسه کره‌جنوبی عنوان کرد: ما برای کسب ۴ مدال طلای انفرادی و تیمی مسابقات پومسه تلاش خواهیم کرد. کاراته در المپیک ۲۰۲۰ توکیو حضور خواهد داشت و بازی‌های آسیایی بهترین فرصت برای این رشته خواهد بود تا ثابت کند که پومسه بهتر از کاتا است. 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار