قنبرزاده: می‌توانم در بازی‌های آسیایی روی سکو بایستم/ چیزهای زیادی از تمرین با مربی خارجی یاد گرفتم

ملی‌پوش پرش ارتفاع امیدوار است بتواند در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ یکی از سکوها را به خود اختصاص بدهد و مدال بگیرد.

خبرنگار ورزشی ، کیوان قنبرزاده درخصوص ثبت رکورد ۲.۱۵ متر در رقابت‌های پرش ارتفاع لیگ طلایی دوومیدانی و کسب عنوان قهرمانی اظهار داشت: در فاصله کمتر از یک ماه تا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ این رکورد را به ثبت رساندم. خوشبختانه بدنم خیلی بهتر از یک ماه قبل است که یک کمی اُفت داشت. انشاالله ببینیم تصمیم فدراسیون برای ادامه کار تا بازی‌های آسیایی چیست. آن چیزی که در خودم می‌بینم، این است که می‌تونم در جاکارتا روی سکو بایستم.

وی درباره پایین آمدن رکوردش از زمان تمرین در کنار مربی خارجی گفت: من اگر الان ۱.۹۰ یا ۲۰ متر پرش داشته باشم، باز هم همان کاری را تکرار می‌کنم که در این مدت انجام دادم، چون یکسری چیزهایی را باید می‌دیدم و برای زندگی ورزشی‌ام یاد می‌گرفتم. امیدوارم در بازی‌های آسیایی بتوانم نتیجه این تلاش را ببینم. به هر حال تلاش کوتاه مدت فدراسیون برای کسب نتیجه در بازی‌های آسیایی بوده است. البته اگر هم این اتفاق نیفتد که به نظرم اینگونه نیست، معتقدم یک کار فوق‌العاده از سوی فدراسیون صورت گرفت. در واقع این دوره تمرینی ۷، ۸ ماهه مسلماً کمک زیادی به ادامه زندگی ورزشی‌ام می‌کند. من در این مدت چیزهایی یاد گرفتم که برای پرش بالای ۲.۳۰ متر است.

ملی‌پوش پرش ارتفاع کشورمان ادامه داد: حس می‌کنم چیزهایی که برای پرش بالای ۲.۳۰ متر نیاز دارم، همگی کسب شده‌اند و حالا تجربه کافی دارم. از این به بعد همه چیز بستگی به خودم دارد که چگونه بتوانم از این تجربیات استفاده کنم. اگر لیاقتش را داشته باشم، پرش خوبی خواهم داشت و مدال خواهم گرفت، اگر هم که نه، این سهل‌انگاری می‌تواند از من باشد، وگرنه مربی‌ام دانش زیادی دارد. نتیجه‌ای هم که در لیگ طلایی می‌بینید، نتیجه اصلی نخواهد بود و به زودی رکورد خوبی ثبت می‌شود.

قنبرزاده درباره ادامه همکاری با مربی خارجی‌اش گفت: فرصت زیادی تا بازی‌های آسیایی نمانده و باید در این باره با فدراسیون جلسه بگذاریم تا ببینیم چه پیش می‌آید. به نظرم شاید بهتر باشد همین جا به تمرینات ادامه بدهم، چون اگر بخواهم دوباره اردوی خارجی داشته باشم، زمان از دست می‌رود.

وی درباره غیبت «برشیم» پرنده سرشناس قطری در بازی‌های آسیایی عنوان کرد: با غیبت او، یک سکو برای کسب مدال بیشتر شده، اما رقابت تنگانگ است. هر کسی که زرنگ‌تر باشد، می‌تواند مدال بگیرد و من این توانایی را در خودم می‌بینم.

قنبرزاده درباره شرایط اخیر تعدادی از ملی‌پوشان که اردوهای مستمر خارجی را تجربه کردند، تصریح کرد: همانطور که می‌بینید، در این ۷، ۸ ماهی که تعدادی از ملی‌پوشان در اردو بودند، هیچ حاشیه‌ای وجود نداشت. به نظرم فدراسیون به بهترین نحو تلاش کرده و مربیان خوبی را استخدام کرده است. الان کلاس کاری دوومیدانی کمی تغییر کرده و شاهد اردوها، اعزام‌ها و مسابقات خوبی هستیم که این مسئله ارزشمند است. حرف زدن از مدال در دوومیدانی کار ساده‌ای نیست. همین که یک قدم درست برداشته می‌شود، مسلماً بهترین انرژی است و این کار مثبت برای سال‌ها در دوومیدانی می‌ماند. شما می‌بینید مربیانی که ۱۰ سال قبل بودند، الان اطلاعات خود را به ورزشکاران انتقال می‌دهند. پس این هزینه‌ای که می‌شود درست است و امیدوارند همه نتیجه بگیرند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار