حریفان تیم ملی فوتبال بانوان برای انتخابی المپیک مشخص شدند

تیم ملی فوتبال بانوان حریفان خود در مرحله نخست مسابقات انتخابی کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را شناخت.

، قرعه کشی مرحله  نخست انتخابی مسابقات فوتبال بانوان در کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ برگزار و تیم ملی فوتبال بانوان در گروه B مسابقات با تیم‌های هنگ کنگ، امارات، ماکائو و لبنان همگروه شد.

تیم ملی فوتبال بانوان ایران در این مرحله از رقابت ها، از روز سه شنبه ۱۵ آبان ماه سال جاری آغاز می شود و تیم ملی ایران در نخستین دیدار خود به مصاف تیم ماکائو می رود.

در مرحله نخست مسابقات ۱۸ تیم در چهار گروه با یکدیگر رقابت خواهند کرد. تیم‌های ازبکستان و ویتنام به دلیل جایگاه ششم و هفتم در رنکینگ AFC در مرحله نخست حضور نخواهند داشت و به مرحله دوم صعود خواهند کرد. تیم‌های استرالیا، کره شمالی و جنوبی، چین و تایلند که ۵ تیم برتر رنکینگ هستند  مستقیم در فینال حضور خواهند داشت.

 دو تیم برتر و بهترین تیم سوم هر گروه به مرحله دوم مسابقات صعود خواهند کرد، مسابقات این مرحله نیز آوریل برگزار می‌شود. در مجموع ۱۲ تیم در سه گروه و در مرحله دوم به رقابت می‌پردازند که برترین‌های هر گروه به مرحله سوم صعود می‌کنند. مسابقات این مرحله نیز ژانویه و فوریه سال ۲۰۲۰ برگزار می‌شود.

 مرحله سوم مسابقات در دو  گروه ۴ تیمی برگزار خواهد شد که دو تیم سهمیه المپیک راکسب خواهند کرد. دو تیم به همراه تیم ژاپن که میزبان مسابقات است نماینده قاره آسیا در المپیک توکیو خواهند بود.

گروه بندی مرحله نخست رقابت‌های انتخابی:

گروه A: چین تایپه، فیلیپین، سنگاپور، تاجیکستان، مغولستان

گروه B: ایران، امارات، هنگ کنگ، ماکائو، لبنان

گروه C: میانمار، هند، نپال، بنگلادش

گروه D: اردن، اندونزی، فلسطین، مالدیو

تیم ملی فوتبال بانوان  تمرینات خود را از اواخر سال گذشته زیر نظر مریم آزمون آغاز کرده است و در حال حاضر نیز تمرینات خود را پیگیری می کند.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار