آرزومندی: شرمنده هواداران شدیم/ آماده دیدار مقابل لبنان نبودیم

سرمربی تیم بسکتبال نوجوانان ایران گفت: ما از نظر ذهنی آماده دیدار مقابل لبنان نبودیم و پر اشتباه ظاهر شدیم و پنالتی‌های فراوانی را از دست دادیم.

، علی آرزومندی در پایان دیدار تیم‌های نوجوانان ایران و لبنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چیزی که از اول به ما یاد دادند این است که تیمی که از نظر ذهنی آماده است، برنده می‌شود. ما از نظر ذهنی آماده این دیدار نبودیم و پر اشتباه ظاهر شدیم و پنالتی‌های فراوانی را از دست دادیم. متاسفم که شرمنده هواداران پرشور گرگانی شدیم.

او درباره پنالتی‌های از دست رفته ایران توضیح داد: فکر می‌کنم پرتاب آزاد یک مهارت روحی و روانی است و فشاری روی بازیکنان نیست. ما خیلی اشتباه داشتیم و پنالتی بخشی از آن بود. به هرحال من نیمه پر لیوان را می‌بینیم. این‌ها بچه‌ها ۱۵ ساله‌اند و بسیار بااستعدادند. روزی که آن‌ها را انتخاب می‌کردیم به آینده می‌اندیشیدیم نه اینکه طی دو ماه نتیجه بگیریم. خوشبختانه اگر فردا سوریه را ببریم، برای بازی‌های آسیایی انتخاب می‌شویم. سعی می‌کنیم با زمانی که در اختیار داریم ضعف‌هایمان را بر طرف کنیم.

او درباره نتیجه بازی گفت: تیم حریف خیلی با تجربه تر بازی کرد و ما پر اشتباه ظاهر شدیم. ۱۰ امتیاز عقب بودیم اما این فاصله را جبران کردیم و یک امتیاز هم پیش افتادیم و بازی را گرفتیم. اگر توپ را نگه می‌داشتیم آن‌ها باید روی ما فول می‌کردند اما همان توپ را لو دادیم و آنطرف شوت سه امتیازی خوردیم اما این بخشی از بسکتبال است.

سرمربی تیم نوجوانان در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کنید جو سالن به جای لبنان روی تیم ایران تاثیر گذاشت، تصریح کرد: نه اتفاقاً این جو خیلی به بچه‌ها کمک می‌کند. من دنبال بهانه نیستم. این نسل هشتاد و دویی‌ها با تغییراتی که فدراسیون اعمال شده، سه سال است در رده خود بازی نکرده‌اند و این دیدار فقط بازی تجربه برای ما بود. آن‌ها با تجربه تر از ما بودند ولی ما ۴۰ روز است دور هم جمع شدیم و این تیم را تشکیل دادیم. بسکتبال لبنان بسیار با کیفیت است. به هر حال ما باختیم و مسئول این باخت هم من هستم. اگر بازیکنان را از نظر روانی بیشتر آماده می‌کردیم این اتفاق نمی‌افتاد.

آرزومندی همچنین در پاسخ به این پرسش که مگر بازی‌های نوجوانان غرب آسیا دور برگشت ندارد؟ توضیح داد: من روایت‌های مختلفی درباره این موضوع می‌شنوم. حالا بحث، بحث میزبانی است. فکر می‌کنم مرحله دومی هم هست. ۲ سال پیش که اینطور بود اما به شما قول می‌دهم اگر دور برگشتی در لبنان یا اردن در کار باشد، لبنان را حتما می‌بریم.

سرمربی تیم بسکتبال نوجوانان ایران درباره اعتراض شدیدش به داور که منجر به تکنیکال شد گفت: ببینید ما میزبانیم اما داوران خطاهای واضح را نمی‌گیرند. نمی‌خواهم راجع به داوری صحبت کنم ولی ما تنها تیمی در غرب آسیاییم که عرب نیستیم ولی همه داوران عرب زبانند. دوست ندارم شائبه درست کنم و این‌ها بهانه است ولی نمی‌دانم چرا داور خطای واضح زیر سبد را نمی‌گرفت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار