البر: در آلمان هیچگاه مشکلی به لحاظ نژادپرستی نداشتم/ سیاست نباید وارد فوتبال شود

مهاجم پیشین بایرن مونیخ می‌گوید برخلاف ادعای مسعوت اوزیل، در آلمان هیچگاه مشکلی به لحاظ نژادپرستی نداشت است.

، جیووانی البر برزیلی در گفت‌وگو با سایت «گل» در واکنش به اظهارات اخیر مسعوت اوزیل که مسئولان اتحادیه فوتبال آلمان را نژادپرست خطاب کرد، در پاسخ به این پرسش که «آیا شما در آلمان با نژادپرسیتی روبه‌رو شدید؟» گفت: خیر، خوشبختانه در آلمان هیچگاه مشکلی به لحاظ نژادپرستی نداشتم. نه‌تنها من، بلکه خانواده‌ و فرزندانم هم هیچگاه چنین مشکلی نداشته‌اند. من همیشه حس خوبی از بودن در آلمان داشته‌ام و همیشه با احترام با من برخورد شده است. برای آلمانی‌ها فرقی نمی‌کند که شما چه کسی باشید، به هر حال رفتار آنها توأم با احترام است. به نظرم اوزیل هم بدون اینکه زیاد فکر کند آن حرف‌ها را زد.

مهاجم پیشین بایرن مونیخ با اشاره به موضوع عکس گرفتن هافبک آلمانی آرسنال با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که جنجال‌ساز شد، با تأکید بر اینکه سیاست و ورزش باید از هم جدا باشند، اظهار داشت: اوزیل با عکسی که گرفت، مشکلاتی برای خودش به وجود آورد که ضروری هم نبود. در سوی دیگر او با رئیس جمهوری کشوری عکس گرفت که اصالتش به آنجا بازمی‌گردد. باید اوزیل را هم در این مورد درک کرد. در برزیل ما همیشه می‌گوییم که سیاست نباید وارد فوتبال شود. سیاست چیز دیگری است  و فوتبال هم همینطور.

وی در تکمیل صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: وقتی بازی‌های جام جهانی را نگاه می‌کنید، وقتی تیمی شکست می‌خورد، هوادارانش طوری گریه می‌کنند که انگار کسی از نزدیکان‌شان را از دست داده‌اند. فوتبال همین است و وقتی آن سیاست را وارد آن می‌کنید، اوضاع برای هیچکس به خوبی پیش نمی‌رود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار