روبیالس: اوباما تصمیم مرا برای اخراج لوپتگی تأیید کرد

رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا بار دیگر از تصمیم خود برای اخراج سرمربی تیم ملی این کشور در آستانه جام جهانی ۲۰۱۸ دفاع کرد.

، لوئیس روبیالس در یک برنامه ورزشی در رادیوی اسپانیا یک بار دیگر تصمیمش برای اخراج خولن لوپتگی از سرمربیگری تیم ملی اسپانیا در فاصله دو روز به اولین بازی این تیم در جام جهانی ۲۰۱۸ اسپانیا را توجیه کرد و این بار تأیید شدن این تصمیم از سوی باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا را دلیلی برای درست بودن تصمیمش ذکر کرد.

روبیالس در برنامه «پارتیداسودکوپه» اسپانیا راجع به اخراج لوپتگی (به دلیل عقد قرارداد با رئال مادرید بدون هماهنگی با فدراسیون فوتبال اسپانیا) گفت: من با اوباما گفت‌و‌گویی داشتم و در آنجا او اشاره‌ای هم به اخراج لوپتگی داشت. او به من گفت که بعضی وقت‌ها باید نسبت به برخی اتفاقات واکنش نشان داد و اینکه او با تصمیمی که ما درباره لوپتگی اتخاذ کرده بودیم، موافق بود.

رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا ادامه داد: من برای باشگاه رئال مادرید احترام قائلم و آن را تحسین می‌کنم اما چون در گذشته نظیر چنین اتفاقاتی رخ داده بود دلیل نمی‌شد که اجازه دهیم باز هم رخ دهد. اقدام این باشگاه از این جهت که هیچیک از مسئولان آن عقد قرارداد با لوپتگی را اعلام نکردند، تخلف بود و این هم انگیزه دیگری به من داد تا این تصمیم را بگیرم.

روبیالس درباره انتخاب لوئیس انریکه، سرمربی سابق بارسلونا به عنوان سرمربی تیم ملی اسانیا هم گفت: انریکه همان کسی بود که تیم ملی نیاز داشت. او یک سرمربی طراز اول است. از او خواسته شده که کارایی تیم را بالا ببرد. او باید سبک بازی تیم را حفظ کند اما تغییراتی هم در تیم به وجود آورد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار