انجمن وودبال دوباره در آسیا صاحب کرسی می‌شود

قرار است بعد از اجماع نظر اعضا مجمع عمومی فدراسیون آسیایی وودبال، مرکز توسعه و نشر این رشته در غرب آسیا و خاورمیانه به انجمن وودبال ایران واگذار شود.

و به نقل از سایت فدراسیون گلف, محمد مهدی سعیدی، سرپرست تیم اعزامی وودبال ایران به مسابقات جهانی و رئیس انجمن وودبال, طی نشست‌های مختلف خود در طول مسابقات جهانی با رؤسای فدراسیون جهانی و آسیایی وودبال موفق شد, تا مجدداً حضور ایران در فدراسیون آسیایی وودبال را تثبیت کند.

توماس کوک, رئیس فدراسیون آسیایی وودبال با مثبت ارزیابی کردن فعالیت‌های وودبال در ایران و حضور پررنگ ملی‌پوشان ایرانی در کلیه گروه‌های مسابقات جهانی اظهار داشت: ایران پتانسیل خوبی برای پیشرفت دارد و بازوی قدرتمندی برای وودبال در غرب آسیا و خاورمیانه است.

سعیدی نیز با تاکید بر پتانسیل و قدرت رایزنی‌ ایران در شورای المپیک آسیا افزود: با توجه به حمایت همه جانبه مسئولین وزارت ورزش کشور و فدراسیون گلف از رشته وودبال، نفوذ بین‌المللی ایران در شورای المپیک آسیا و نیز عملکرد مطلوب و قابل تحسین تیم ملی وودبال در رویدادهای برون مرزی, تاثیرگذاری ایران بر ورود و تسهیل حضور وودبال در بازی‌های آسیایی را از نقاط قوت اخذ کرسی در فدراسیون آسیایی وودبال عنوان کرد.

بنابراین گزارش مقرر گردیده است پس‌از اجماع نظر اعضا مجمع عمومی فدراسیون آسیایی وودبال، مرکز توسعه و نشر وودبال در قاره غرب آسیا و خاورمیانه به انجمن وودبال ایران واگذار گردد.

رسالت وودبال ایران و نماینده حاضر در این کرسی رایزنی و ایجاد رابطه مطلوب و مثمرثمر‌ به منظور فعال‌سازی کشورهای بیشتر در حوزه غرب آسیا و نیز برقراری ارتباط با شورای المپیک آسیا جهت رایزنی برای ورود وودبال به بازی‌های آسیایی خواهد بود که هم اکنون تنها بخش ساحلی وودبال از رشته های رسمی در بازی‌های آسیایی ساحلی است.

پیش از این انجمن وودبال به مدت یکسال حائز کرسی نائب رئیسی وودبال آسیا بود و هم‌ اکنون عضویت در کمیته اجرایی فدراسیون آسیایی وودبال را در اختیار دارد که با رایزنی‌های صورت گرفته در آینده نزدیک شاهد بسط و توسعه کرسی‌های بین‌المللی توسط وودبال کشور خواهیم بود.

سعیدی در ادامه با ابراز رضایت از عملکرد تیم ملی وودبال در مسابقات جهانی که کسب مدال طلای گیت این وان, خانم حمیده سرکوبی شیرازی را در پی داشت گفت: با حمایت‌ها و مساعدت‌های بی‌دریغ آقای منتقمی, سرپرست فدراسیون توانستیم به این مسابقات اعزام شویم و جا دارد از حمایت های بی‌شائبه ایشان در این شرایط سخت اقتصادی تشکر و قدردانی نمایم. همچنین از تلاش‌ها و زحمات دبیر فدراسیون، خزانه‌دار و پرسنل که به هر نحو ما را در این مهم یاری نمودند و رؤسای محترم هیات‌های استانی که در این اعزام ملی پوش داشتند تشکر و قدردانی می‌نمایم. از مساعدت‌های وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک که تیم ملی وودبال کشور را مورد حمایت خود قرار دادند نیز تشکر و قدردانی می‌نمایم.

شایان ذکر است, دعوتنامه رسمی مسابقات اوپن‌ بین المللی وودبال تبریز۲۰۱۸ به کلیه رؤسای فدراسیون‌های وودبال حاضر در مسابقات اهداء گردید که هم اکنون کشورهای پاکستان، اندونزی، هند، سنگاپور، تایلند، اوکراین و اوگاندا آمادگی ضمنی خود را جهت حضور در این رویداد اعلام داشته‌اند.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار