روایت رسانه ازبکستانی از دلیل علاقمندی ایران به جذب دالیچ تا نامزدی بیلیچ

یک رسانه ورزشی ازبکستان به بررسی دلیل علاقمندی ایران به جذب سرمربی تیم نایب‌قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پرداخت و از نامزدی یک مربی دیگر کروات در فهرست فدراسیون فوتبال ایران خبر داد.

، سایت چمپیونات ازبکستان با اشاره به علاقمندی فدراسیون فوتبال ایران برای جذب زلاتکو دالیچ، سرمربی تیم ملی کرواسی و پیشنهاد دریافت دستمزد سالیانه ۵ میلیون دلاری توسط این مربی پرسشی را با این مضمون مطرح ‌می‌کند: چرا ایران علاقمند به جذب زلاتکو دالیچ است؟

این رسانه ازبکستان در پاسخ به این پرسش می‌نویسد: کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی هنوز قراردادی با فدراسیون فوتبال ایران امضا نکرده است. این بدان معناست که ایران باید گزینه‌های دیگری را برای هدایت تیم ملی فوتبال کشورش در نظر داشته باشد. بدین‌خاطر فدراسیون فوتبال ایران تلاش کرد تا با زلاتکو دالیچ، سرمربی تیم ملی کرواسی وارد مذاکره شود. علاوه بر این کروات‌ها مربیان بسیار موفقی برای فوتبال ایران هستند.

چمپیونات سپس با اشاره به کارنامه مربیان کروات در تاریخ فوتبال ایران نوشت: هم‌اکنون هدایت تیم زیر ۲۳ ساله‌های ایران را زلاتکو کرانچار بر عهده دارد.برانکو ایوانکوویچ در فصل اخیر تیم فوتبال پرسپولیس را به عنوان قهرمانی رساند. تومیسلاو ایوویچ عملکرد خوبی در تیم ملی فوتبال ایران در مسیر جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه داشت. در سال‌های ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵ میلادی استانکو پابلوکوویچ ۲ قهرمانی با پرسپولیس کسب کرد. اگر وضعیت کی‌روش همین‌گونه ادامه پیدا کند ایران گزینه کروات دیگری نیز به نام اسلاون بیلیچ دارد. این مربی هم‌اکنون جایی کار نمی‌کند و آخرین تیمش وستهام انگلیس بوده است. به هر حال فدراسیون فوتبال ایران می‌خواهد خیلی زود تکلیف سرمربیگری تیم ملی این کشور را روشن کند.

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار