تمدید اعتبار سفر بدون ویزا به روسیه با پاسپورت‌های هواداری جام جهانی ۲۰۱۸

مجلس دولتی روسیه (دوما) سفر بدون ویزای دارندگان پاسپورت‌های هواداری جام جهانی ۲۰۱۸ (FANID) را به این کشور تا پایان سال جاری میلادی تصویب کرد.

و به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه، امروز (سه‌شنبه) دومای روسیه  تمدید زمانی سفر دارندگان پاسپورت‌های هواداری جام جهانی ۲۰۱۸ به این کشور تا روز ۳۱ ماه دسامبر (۱۰ دی) تصویب کرد.

بر اساس این گزارش، هواداران خارجی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با در اختیار داشتن پاسپورت‌های هواداری می‌توانند تا پایان سال جاری میلادی بدون ویزا وارد این کشور شوند اما خانواده‌های آنها شامل این قانون نخواهند شد. البته مجلس دولتی دومای روسیه اصلاحیه قانون تمدید زمانی ورود بدون ویزای دارندگان پاسپورت‌های هواداری به روسیه همراه خانواده‌هایشان را به وزارت امور خارجه این کشور واگذار کرد.

میخائیل دگاتیارف، رئیس کمیسیون ورزشی دومای روسیه در این رابطه گفت: قانون ورود بدون ویزای هواداران جام جهانی ۲۰۱۸ اعتبار زمانی محدودی دارد و خانواده‌های آنها را در صورت نداشتن پاسپورت‌های هواداری شامل نمی‌شود. این یک قانون موقت برای دارندگان پاسپورت‌های هواداری است.

وی خاطرنشان کرد: ورود خانواده‌های دارندگان پاسپورت‌های هواداری به روسیه باید مطابق قوانین ویزای کشورمان باشد اما وزارت امور خارجه می‌تواند توصیه‌ها و اقدام‌های لازم را برای سهولت سفرشان انجام دهد. این مساله دیگر بستگی به وزارت امور خارجه و دولت روسیه دارد و از حوزه اختیارهای دوما خارج است.

پاسپورت هواداری جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه (FANID) یکی از مدارک الزامی جهت ورود به ورزشگاه‌های دیدارهای این رقابت‌ها بود. هواداران فوتبال از سراسر جهان با در اختیار داشتن این مدرک قانونی می‌توانستند در طول دوره برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ بدون ویزا وارد روسیه شوند.

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار