اصلاح آئین نامه‌های پاداش و استخدام قهرمانان

مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: با دستور وزیر ورزش و جوانان بازنگری آئین نامه پاداش قهرمانان در دستور کار قرار گرفت و مراحل اولیه آن انجام شده است.

و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان سید محمد شروین اسبقیان در خصوص حضور در مراسم استقبال از قهرمانان تیم های رده های سنی مختلف کشتی اظهار داشت: این ورزش در زندگی و سنت های ما ایرانیان به قدری ریشه دوانده که تبدیل به یک ورزش ملی شده است و افتخار آفرینی ها و سوابقی که کشتی در ورزش ایران دارد قابل مقایسه به سایر رشته ها نیست، بر این اساس کشتی در اولویت وزارت ورزش و جوانان در دولت تدبیر و امید نیز قرار دارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با حمایت های وزیر ورزش و جوانان از حوزه مدیریتی فدراسیون کشتی، شاهد موفقیت های خوب کشتی در عرصه ها و رده های مختلف سنی هستیم که اخیرا قهرمانی نوجوانان فرنگی و آزاد در مسابقات جهانی و قهرمانی جوانان کشتی آزاد و فرنگی در آسیا نشان از تلاش های بی وقفه فدراسیون و حمایت وزارت ورزش و جوانان دارد و ما را به آینده کشتی کشور به ویژه در المپیک ۲۰۲۰ و ۲۰۲۴ امیدوار می کند.

اسبقیان با اشاره به بازدید هفته گذشته خود و داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی از اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی، گفت: در این بازدید داورزنی و با رئیس فدراسیون کشتی دیدار کرد و رسول خادم نیز گزارشی از وضعیت آماده سازی تیم ها را ارائه داد. در مجموع ما وضعیت اماده سازی تیم های کشتی برای بازی های آسیایی جاکارتا را بسیار خوب ارزیابی می کنیم و با پشتوانه سازی خوبی که فدراسیون کشتی انجام داده است می توانیم به کسب افتخار در المپیک های بعدی نیز امیدوار باشیم.

وی با بیان این که سیاست وزارت ورزش و جوانان حمایت از رشته های مدال آور به ویژه کشتی است، افزود: وزیر ورزش و جوانان نیز توجه ویژه ای به کشتی دارد و در حالت فعلی تمام تلاش حوزه های مدیریتی ورزش کشور این است که بتوانیم در بازی های آسیایی جاکارتا جایگاه خوبی کسب کنیم.

اسبقیان با بیان این که حضور مسئولین وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در اردوها و مراسم استقبال از قهرمانان کشتی، نشان از اهمیت بالای کشتی این رشته ملی و هویت و شناسنامه ورزش ایران، دارد، افزود: امروز هم با افتخار و با عشق و علاقه فراوان و با دستور وزیر ورزش و جوانان در راستای ایجاد انگیزه برای جوانان، به استقبال از دلاور مردان جوان کشتی به همراه مدیرکل دفتر استعدادیابی وزات ورزش و جوانان در فرودگاه امام خمینی(ره) رفتیم. امیدوارم موفقیت های کشتی و سایر رشته های ورزشی ادامه داشته باشد.

مدیرکل امور مشترک فدراسیون ها گفت: فعالیت های اردویی فدراسیون ها به صورت جدی ارزیابی می شود و با همت، تلاش، همدلی و آرامشی که در دو سال اخیر در ورزش کشور شاهد هستیم، امیدواریم در جاکارتا نتایج در خور شان ورزش کشور بگیریم.

وی با بیان این که همه فدراسیون ها پاداش قهرمانانشان را پرداخت کرده اند افزود: با دستور وزیر ورزش و جوانان بازنگری آئین نامه پاداش قهرمانان در دستور کار قرار گرفت و مراحل اولیه آن انجام شده و قرار است پس از کارشناسی های لازم به تایید وزیر ورزش و جوانان برسد تا پاداش سال ۹۷ قهرمانان با ائین نامه اصلاح شده پرداخت شود.

اسبقیان توضیح داد: پاداش قهرمانان در دو بخش تسهیلاتی و مالی تنظیم شده است که در بخش اول، تسهیلات دانشگاهی، خدمت سربازی، اشتغال به کار، حمایت صندوق قهرمانان و تسهیلات المپین ها قرار دارد و در بخش مالی شرایط و روند اهدای پاداش ها بر اساس مجوز شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان پرداخت می شود که به سه بخش الف) رشته هایی که در منشور المپیک از آن ها نام برده شده ب) رشته هایی که المپیکی نیستند ولی در بازی های آسیایی حضور دارند و ج) رشته های ورزش های خاص مثل ورزش های پهلوانی، بیماران خاص، ناشنوایان و ... تقسیم شده است.

وی افزود: اشکالاتی در آئین نامه پاداش قهرمانان وجود داشت که در حال رفع آن هستیم و رویکرد ما در این اصلاح توجه ویژه به رشته های المپیکی است و بقیه رشته ها در سطوح بعدی دیده می شوند. اسبقیان همچنین از اصلاح آئین نامه استخدام قهرمانان با دستور وزیر ورزش و جوانان خبر داد و گفت: این آئین نامه هم در حال اصلاح است تا تسهیلات اشتغال هم برای ورزشکاران پارالمپیکی، ناشنوایان، المپیکی ها و قهرمانی جهان که مورد تایید (IOC) است چه در رشته های انفرادی و چه در رشته های تیمی تعلق بگیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار