دختران تکواندوکار ایران در رده دوم تورنمنت بین‌المللی کره جنوبی

دختران هوگوپوش کشورمان با کسب پنج مدال طلا، نقره و برنز موفق شدند در رده دوم جدول مدالی تورنمنت بین‌المللی کره جنوبی قرار بگیرند.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، تورنمنت بین‌المللی کره جنوبی از صبح روز چهارشنبه - ۲۷ تیرماه با حضور ۱۱۳۴ تکواندوکار در دو بخش پومسه و کیوروگی (رده‌سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان) در سالن هالای ججو آغاز و امروز (دوشنبه - یکم مرداد ماه) به پایان رسید.

این رقابت‌ها در بخش بانوان با حضور ۲۱۳ تکواندوکار از ۳۰ کشور برگزار شد که در نهایت تیم کره جنوبی با کسب هفت طلا، دو نقره و هشت برنز در جایگاه نخست قرار گرفت، تیم ایران با یک مدال طلا، یک نقره و سه برنز در جایگاه دومی ایستاد و ویتنام نیز با سه نقره رده سومی را به خود اختصاص داد.

ملی‌پوشان کشورمان با ترکیب مریم ملکوتی‌خواه (وزن ۴۶- کیلوگرم)، ناهید کیانی (وزن ۴۹- کیلوگرم)، الهه شیدایی (وزن ۵۳- کیلوگرم)، پریسا جوادی (وزن ۵۷- کیلوگرم)، زهرا شیدایی (وزن ۶۲- کیلوگرم)، کیمیا علیزاده (وزن ۶۷- کیلوگرم)، ملیکا میرحسینی و زینب اسماعیلی (وزن ۷۳- کیلوگرم)، اکرم خدابنده و زهرا پوراسماعیل (وزن ۷۳+ کیلوگرم) در این تورنمنت به مصاف رقبای‌شان رفتند که در نهایت با یک مدال طلا (ملیکا میرحسینی)، یک نقره (مریم ملکوتی‌خواه) و سه برنز (پریسا جوادی، اکرم خدابنده و زهرا پوراسماعیل) عنوان نایب قهرمانی را کسب کردند.

نمایندگان ایران ساعت ۱۰:۲۵ صبح روز چهارشنبه - ۳ مرداد ماه از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) وارد ایران می‌شوند.

هدایت این تیم برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی و زهرا حاجی‌وند به‌عنوان مربی است. زهرا افتخاری نیز به‌عنوان سرپرست در کنار تیم حضور دارد.

گفتنی است؛ این رقابت‌ها G۲ است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷.۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تکواندوکاران تعلق می‌گیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار