برگزاری مراسم تجلیل از نوجوانان مدال‌آور کشتی ایران

مراسم تجلیل فدراسیون کشتی از مدال‌آوران نوجوان کشتی آزاد و فرنگی ایران با حضور مادر گرانقدر سه شهید، تنها بانوی پاکبان کشور، نماینده کودکان کار و رضا سالاری و جامعه کشتی در فضای باز فدراسیون کشتی برگزار شد.

، در این مراسم مادران شهیدخالقی‌پور، خانم صغری‌خانی شهرآباد، تنها بانوی پاکبان کشور از استان خراسان شمالی، سجاد خوش‌تیغ، نماینده کودکان کار، رضا سالاری، کشتی گیر زاهدانی که دچار ضایعه نخاعی شده است، حمید جاسمیان، کاپیتان سابق تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران و پیشکسوت باشگاه پرسپولیس، ضیاء عربشاهی و مرتضی فنونی‌زاده، پیشکسوتان فوتبال ایران، قاسم رضایی، قهرمان جهان و المپیک، کمیل قاسمی، نایب قهرمان  المپیک، حسن رحیمی، قهرمان جهان و نفر سوم  المپیک، حسن یزدانی، قهرمان جهان و  المپیک، سعید عبدولی، قهرمان جهان و نفر سوم المپیک، یگانه غریب گشته، نماینده بانوان کمیسیون ورزشکاران و اعضای شوراهای فنی کشتی آزاد و فرنگی به همراه بسیاری از کشتی‌گیران و کادر فنی تیم‌های ملی و مسئولان فدراسیون حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم مادر شهیدان خالقی‌پور روی سن رفت و طی سخنانی کشتی‌گیر را نماد مردانگی و غیرت دانست و افزود: وقتی که اسم کشتی می‌آید صحبت از مرودت و مردانگی می‌شود. کشتی‌گیر اول با نفس خود کشتی می‌گیرد و پس از غالب شدن بر نفس به دنبال کسب افتخار برای ایران است. پس از آن خانم صغری‌خانی شهرآباد، تنها بانوی پاکبان کشور از اینکه در کنار کشتی‌گیران حضور دارد، ابراز خوشحالی کرد.

سجاد خوش تیغ، یکی از کشتی‌گیران نوجوان ایران و کودک کار در ادامه‌ این مراسم  پشت تریبون رفت و گفت‌: کشتی را خیلی دوست دارم، اما به علت فوت پدرم که سال گذشته رخ داد، مدتی کشتی را رها کردم، اما با حمایت‌هایی که از من شد بار دیگر کشتی را از سر گرفتم. کشتی برای بچه‌های پایین شهر و درد کشیده‌هاست و همین کشتی‌گیران هستند که در میان بی‌توجهی‌ها برای کشور افتخار کسب می‌کنند.

حمید جاسمیان، کاپیتان سال‌های دور تیم‌ ‌ملی  فوتبال و پرسپولیس دیگر سخنران این مراسم بود. وی با قدردانی از فدراسیون کشتی، گفت‌: خیلی خوشحال هستم که به‌عنوان یک فوتبالیست کوچک در جمع شما مسئولان ورزش که همیشه در  المپیک و جهان برای کشور افتخارآفرین بودید، حضور دارم. امیدوارم کشتی مثل همیشه در رویدادهای جهانی و  المپیک برای کشورمان افتخار آفرین باشند.

در ادامه‌ مراسم با حضور مادر شهیدان خالقی پور، خانم شهرآباد، سجاد خوش‌تیغ، نماینده کودکان کار، به همراه قاسم رضایی، حسن رحیمی، کمیل قاسمی، سعید عبدولی، حسن یزدانی، حسین نوری و محمدعلی گرایی از تمامی مدال‌آوران کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ایران در رقابت‌های جهانی کرواسی به همراه مربیان سازنده آنها و کادر فنی تیم‌ ‌نوجوانان تجلیل شد و آنها جوایزشان را دریافت کردند.

در این مراسم از مادر سه شهید دوران دفاع مقدس، خالقی‌پور، خانم شهرآباد، تنها بانوی پاکبان ایران، سجاد خوش‌تیغ، کودک کار و  رضا سالاری توسط فدراسیون کشتی و به پاس زحمات‌شان تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

فدراسیون کشتی به مدال‌آوران طلایی این رقابت‌ها، یک خودروی پراید ۱۱۱ و دارندگان مدال‌های نقره و برنز به ترتیب هفت و پنج سکه طلا اهدا کرد. مربیان سازنده باشگاهی این کشتی‌گیران هم به ترتیب در مدال‌های طلا، نقره و برنز، پنج سکه طلا به همراه یکصد یونیت صندوق سرمایه‌گذاری کشتی، سه سکه طلا به همراه هفتاد یونیت از صندوق سرمایه‌گذاری کشتی و دو سکه طلا و پنجاه یونیت از صندوق سرمایه‌گذاری کشتی دریافت کردند. همچنین به سرمربی و اعضای کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نیز جوایز نقدی اهدا شد.

همچنین طبق مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون، به مدال‌آوران طلا، نقره و برنز در رقابت‌های جهانی نوجوانان جهان در کرواسی به ترتیب هزار، ۵۰۰ و ۳۰۰ یورو جوایز نقدی پرداخت می‌شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار