اوجاقی: با قهرمانی تیم ساندا بزرگسالان در جهان متوجه شدیم ما هم می‌توانیم قهرمان شویم/ چندین سال است که برای چینی‌ها زنگ خطر هستیم

سرمربی تیم ووشو جوانان گفت: سال گذشته با قهرمانی تیم بزرگسالان در مسابقات جهانی ساندا متوجه شدیم ما هم با تلاش می‌توانیم روی سکو قرار بگیریم.

امیر اوجاقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص مسابقات ووشو قهرمانی جوانان اظهار داشت: هفتمین دوره مسابقات جهانی جوانان در برزیل برگزار شد و خدا را شکر اعضای تیم ساندا از ۸ فرصت به ۷ مدال طلا و یک برنز دست یافتند.  در مجموع تالو و ساندا نیز برای اولین بار قهرمان جهان شدیم. با توجه به اردوهای منظمی که داشتیم و همچنین تدارکات مناسب فدراسیون، توانستیم برنامه‌ریزی خوبی برای بچه‌ها داشته باشیم و با تلاش شبانه‌روزی کادرفدراسیون و تیم ملی،  بچه‌ها با آمادگی ذهنی و بدنی در مسابقات شرکت کنند.

وی تصریح کرد: در مسابقات قهرمانی جهان ۴۵ کشور حضور داشتند و برای اولین بار ورزشکاران آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی نیز پرقدرت‌تر و بهتر شرکت کرده بودند. کشورهایی مانند پاراگوئه، آرژانتین، نیکاراگوئه و دومنیکن که کسی روی آنها حساب نکرده بود، تک ستاره‌های بسیار خوبی داشتند. با همه این شرایط ما ۷ طلا در ساندا پسران، ۲ طلا در ساندا دختران، ۲ طلا در تالو، ۸ مدال نقره و ۷ مدال برنز نیز در قسمت تالو و ساندا کسب کردیم که باعث شد به مقام قهرمانی دست پیدا کنیم.

سرمربی تیم ووشو جوانان تاکید کرد: قهرمانی ما به واسطه همدلی همه ارکان فدراسیون و تیم ملی ووشو جوانان حاصل شد. حلقه ارتباط و همدلی فدراسیون با کادرفنی، کادرفنی با بازیکنان و بازیکنان با یکدیگر پیوسته بود و همچنین اتحاد خوبی بین تالو و ساندا ایجاد شده بود. همه این شرایط باعث شد یکی از بهترین مسابقات خود را پشت سر بگذاریم و در نهایت نیز به مقام قهرمانی دست پیدا کنیم.

اوجاقی با اشاره به تاثیر قهرمانی تیم ملی بزرگسالان  در موفقیت تیم جوانان گفت: سال گذشته تیم ملی بزرگسالان در قسمت ساندا قهرمان جهان شد که یک افتخار و کار بزرگ برای فدراسیون بود. ما نیز از اتفاقات روسیه و قهرمانی جهان ساندا روحیه بالایی گرفتیم و متوجه شدیم با کار و تلاش بیشتر بتوانیم در نوجوانان و جوانان نیز روی سکوی قهرمانی جهان بایستیم. خدا را شکر با راهنمایی حسین اوجاقی، سرمربی تیم بزرگسالان و همچنین تمرین مشترک با تیم ملی بزرگسالان ما نیز توانستیم این افتخار بزرگ را رقم بزنیم.

وی در خصوص کسب عنوان چهارمی چینی‌ها در این مسابقات تصریح کرد: ووشو ورزش چینی‌ها است و آنها همیشه در مسابقات پرقدرت حاضر شدند اما ما چند سال است برای چینی‌ها زنگ خطر به حساب می‌آمدیم. سال گذشته توانستیم از سد آنها در بزرگسالان بگذریم و قهرمان جهان شویم و امسال نیز توانستیم این اتفاقات را در بخش نوجوانان و جهان تکرار کنیم. هنگ‌کنگ نیز که ترکیبی از بازیکنان چینی تبار را در اختیار داشت به مقام نایب قهرمانی رسید. آمریکایی‌ها و نیوزلندی‌ها نیز  از ورزشکاران چینی استفاده کرده بودند اما خدا را شکر نه تنها این تیم‌ها بلکه کشورهایی چشم بادامی دیگر نظیر ویتنام، چین، ژاپن، کره‌جنوبی و هنگ‌کنگ را قدرتمندانه شکست بدهیم.

سرمربی تیم ووشو جوانان اظهار داشت: این مسائل نشان داد سطح ووشو ما پیشرفت و ترقی کرده است. دیگر همه کشورها روی حریفان ایرانی برنامه‌ریزی خاصی می‌کنند و از بازیکنان ما حساب می‌برند. باید همه افتخارات ووشو ایران را مدیون همدلی و کارگروهی همه ارکان فدراسیون و مراقبت مدیریت تیم ملی زیر نظر رئیس فدراسیون ووشو بدانیم. باید به خاطر این شرایط خوب نیز از رئیس فدراسیون، کادر فدراسیون، مدیر تیم‌های ملی و سرمربی تیم بزرگسالان و همکارانم در کادرفنی تشکر کنم.

 

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار