افتتاح چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور با حضور وزیر علوم

مراسم افتتاحیه چهاردهمین المپیاد دانشجویان سراسر کشور در بخش دختران با حضور وزیر علوم، استاندار فارس، معاون فرهنگی وزارت ورزش و مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم برگزار شد.

و به نقل از اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، مراسم افتتاحیه چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه‌های سراسر کشور با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری، معاونان و مسئولان وزارت علوم و عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در دانشگاه شیراز برگزار شد.

در این مراسم نادگران رئیس دانشگاه شیراز با خوش آمدگویی به میهمانان اظهار داشت: دانشگاه شیراز به عنوان یکی از دانشگاه های بزرگ کشور درکنار تمامی مأموریت‏های علمی خود به ورزش دانشگاهیان نیز بهایی ویژه می دهد و افتخار میزبانی چهاردهمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان در دو بخش پسران و دختران گواه این مدعاست. افتخار ما مهمان نوازی و تکریم آنها است، به‏ ویژه آنکه این مهمانان دانشجویان ورزشکار و قهرمانان سخت‏کوش عرصه علم و ورزش و مربیان و سرپرستان فرهیخته آنان باشیم.

در ادامه این  مراسم محمدحسین علیزاده مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم طی سخنانی اظهار داشت: در این مسابقات در بخش دختران بیش از ۲۰۰۰ نفر حضور دارند که یک رشد ۳۰ درصدی را نسبت به المپیادهای قبلی از لحاظ جمعیت شرکت کننده نشان می دهد و با برنامه ریزی های بعمل آمده امیدواریم در المپیاد آتی شاهد حضور جمعیت بیش از ۵۰۰۰ نفر را در المپیاد دختران و پسران باشیم. حضور ۹۶ دانشگاه در بخش دختران حاکی از مشارکت گسترده جامعه دانشگاهی در این المپیاد با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته است.

در ادامه مراسم تبادار استاندار شیراز نیز حضور دانشجویان و هیات های همراه را به شیراز شهر علم و فرهنگ گرامی داشت و از زحمات و تلاش های کلیه دست اندرکاران المپیاد تشکر و قدردانی بعمل آورد.

در این مراسم غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در سخنانی، انجام فعالیت های ورزشی و برگزاری المپیادهای دانشجویی را در راستای توسعه و پیشرفت ایران بسیار مهم و حیاتی دانست و اظهار داشت: یکی از مهمترین دغدغه های دولت، تلاش در خصوص توسعه نشاط و سلامتی جسمی جوانان بویژه دانشجویان است. بی تردید داشتن یک جامعه سالم و پویا مستلزم سلامت جسمانی افراد جامعه بوده و دستیابی به این مهم نیازمند توسعه فعالیت های ورزشی در بین اقشار مختلف جامعه بویژه دانشجویان است.

غلامی با بیان اینکه وزرات علوم تاکید ویژه ای بر ارتقای ورزش دانشگاهی با فراهم سازی امکانات ورزشی و با اولویت ورزش همگانی دارد افزود: جوانان مهمترین سرمایه معنوی جامعه‌اند و این المپیاد فرصت مغتنمی است که پیام اهمیت سالم زیستن را به گوش همگان می رساند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار