میلان به لیگ اروپا برگشت/ CAS حکم یوفا را لغو کرد

دادگاه حکمیت در ورزش حکم اتحادیه فوتبال اروپا که روسونری را از حضور در لیگ اروپا باز می‌داشت، باطل کرد.

و به نقل از سایت فوتبال ایتالیا، دادگاه حکمیت در ورزش (CAS)، حکم انضباطی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) برای باشگاه میلان به خاطر تخطی از قانون بازی جوانمردانه که این باشگاه را از شرکت در رقابت‌های لیگ اروپا فصل آینده محروم می‌کرد، باطل کرده و به روسونری اجازه حضور در تورنمنت درجه دوم یوفا را داد.

میلان به خاطر همطراز نبودن دخل و خرجش در فصل گذشته و خریدهای بی‌حساب و کتابی که مالکان چینی‌اش انجام دادند، از سوی یوفا مورد مواخذه قرار گرفت و از شرکت در لیگ اروپا محروم شد. با این حال این باشگاه نسبت به حکم یوفا به دادگاه حکمیت در ورزش اعتراض کرد و اعتراضش هم مورد پذیرش CAS‌ واقع شده است.

از قرار معلوم تغییر مالکیت باشگاه میلان پس از ناتوانی مالک پیشین این باشگاه یونگ‌هونگ‌لی برای پرداخت بدهی‌های معوقه‌اش به مؤسسه الیوت آمریکا، در تصمیم CAS  برای لغو محرومیت روسونری تأثیرگذار بوده است.

طبق اعلام نشریه کوریره دلواسپورت ایتالیا، مؤسسه الیوت به عنوان مالک جدید باشگاه میلان، ابراز اطمینان کرده است که حداقل تا سه سال آینده این باشگاه را نخواهد فروخت و نسبت به مالکان قبلی این باشگاه ثبات مالی بیشتری را برای روسونری به ارمغان خواهد آورد.

اکنون میلانی‌ها باید با مذاکرات‌شان با یوفا برای حصول توافق در مورد مجازات تخطی‌شان از قانون بازی جوانمردانه مالی را از سر بگیرند، اما آنها از شرکت در لیگ اروپا محروم نخواهند شد. به این ترتیب فیورنتینایی که امیدوار بود با محرومیت میلان جای این تیم را در لیگ اروپا بگیرد، از شرکت در این تورنمنت باز ماند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار