انریکه: نسبت به تغییر نسل در تیم ملی اسپانیا باید مطالعه کنیم/ با راموس مشکلی ندارم

سرمربی جدید تیم ملی فوتبال اسپانیا در مراسم معارفه‌اش از تغییر نسل در این تیم سخن گفت.

، لوئیس انریکه که امروز (پنجشنبه) با حضور در مقر فدراسیون فوتبال اسپانیا به عنوان سرمربی جدید تیم ملی اسپانیا به رسانه‌ها و هواداران معرفی شد، در کنفرانس خبری که به این منظور ترتیب داده شده بود، گفت: سرمربیگری تیم ملی اسپانیا یکی از سمت‌هایی بود که همیشه به دنبالش بودم که واقعاً برای هیجان‌انگیز است. ما می‌توانیم بر چالش‌هایی که در رقابت‌های دو سال پیش‌رو در پیش داریم، غلبه کنیم.

وی افزود: به آنالیر دقیق اتفاقاتی که در گذشته برای تیم ملی اسپانیا افتاده، خواهیم پرداخت و در کنار تقویت کارهای تأثیرگذاری که لوپتگی و هیرو در این تیم پیش از این انجام داده‌اند، زیر موفقیت‌ها و ناکامی‌ها هم خط خواهیم کشید. به هر حال از لوپتگی و هیرو بابت کارهایی که کرده‌اند، تشکر می‌کنیم و از تجربه آنها استفاده خواهم کرد. ما در سه تورنمنت اخیر نتوانسته‌ایم به عنوانی برسیم، برای همین باید تصمیمات زیادی بگیریم و نسبت به تغییر نسل در تیم ملی هم باید مطالعاتی انجام دهیم.

انریکه در پاسخ به پرسشی در مورد آینده جرارد پیکه در تیم ملی اسپانیا نیز اظهار داشت: هنوز با هیچیک از بازیکنان صحبت نکرده‌ام. از زمانی هم که حضورم روی نیمکت تیم قطعی شد از طریق فدراسیون اقدام به جمع‌آوری اطلاعات کرده‌ام، اما عجله‌ای در انتخاب بازیکنان ندارم. به هر حال از برخی بازیکنان شناخت دارم و بقیه بازیکنان را نیز دوست دارم از نزدیک ملاقات کنم.

وی همچنین در واکنش به مطرح شدن موضوع اخراج لوپتگی و کنار گذاشته شدن او توسط فدراسیون فوتبال اسپانیا درست دو روز مانده به شروع جام جهانی ۲۰۱۸ یادآورشد: کنار گذاشته شدن لوپتگی مربوط به گذشته در شرایطی متفاوت می‌شود و ترجیح می‌دهم در موردش صحبتی نکنم. من تنها درباره امید صحبت می‌کنم و خوشبینانه به جهان نگاه می‌کنم.

سرمربی پیشیین بارسلونا در خصوص بازوبند کاپیتانی هم گفت: طبق سنت، بازیکنی که بیشترین بازی ملی را دارد، باید بازوبند کاپیتانی را به بازو ببندد و من هم این قانون را تغییر نخواهم داد. با هیچ بازیکنی از جمله راموس هم مشکلی ندارم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار