قهرمانی فرنگی‌کاران جوان ایران با ۶ مدال طلا در رقابت‌های آسیایی هند

تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان با اقتدار کامل قهرمان رقابت‌های آسیایی هند شد.

خبرنگار ورزشی ، رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا طی روزهای ۲۶ و ۲۷ تیرماه در شهر دهلی نو پایتخت کشور هندوستان برگزار شد و تیم ایران در پایان توسط پویا ناصرپور، بهرام معروف‌خانی، امین کاویانی‌نژاد، حسین فروزنده، محمدهادی ساروی و امین میرزازاده صاحب مدال طلا، علیرضا نجاتی، شایان عفیفی و وحید دادخواه به مدال نقره و سجاد ایمان‌طلب صاحب مدال برنز شد و با کسب ۲۲۵ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید. پس از تیم ایران تیم‌های قزاقستان و قرقیزستان به ترتیب با ۱۴۷ و ۱۳۵ امتیاز در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان در این رقابت‌ها به شرح زیر است:

وزن ۵۵ کیلوگرم: پویا ناصرپور در گام نخست جائه آنگ از کره جنوبی را با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب کرد. وی در مرحله نیمه نهایی موفق شد بر کشتی‌گیری از کشور قزقیزستان به نام برونوف غلبه کند و فینالیست شود. وی در دیدار فینال نیز با نتیجه ۸ بر صفر ویجی از هندوستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

وزن ۶۰ کیلوگرم: علیرضا نجاتی در دور نخست مقابل مازیتوف از تاجیکستان به برتری رسید (حریف حاضر نشد). وی در دور دوم کانزار بیک از قرقیزستان را با نتیجه  ۹ بر صفر شکست داد. نجاتی در مرحله نیمه نهایی نیز تیرکاشف از ازبکستان را با نتیجه ۷ - ۷ مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی مقابل گالیم کابدوناساروف از کشور قزاقستان با نتیجه ۱۰ بر ۲ شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

وزن ۶۳ کیلوگرم: بهرام معروفخانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم  آسیبمایف از قزاقستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه پایانی رسید. معروفخانی برای راهیابی به دیدار فینال با نتیجه ۷ بر ۴ از سد تازایف تاجیکستانی گذشت تا دومین فینالیست کشورمان در اولین روز این رقابت‌ها لقب بگیرد. وی در کشتی پایانی مقابل مدال کامول کوزیف از ازبکستان با نتیجه ۷ بر ۴ به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

وزن ۶۷ کیلوگرم: سجاد ایمان‌طلب در دور اول کیم از کره جنوبی را ۵ بر ۲ شکست داد، اما در دور دوم مقابل ابراگیموف از قرقیزستان با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد. وی با توجه به راهیابی حریفش به دیدار فینال به گروه شانس مجدد رفت که در اولین گام با نتیجه ۹ بر صفر خامحان از تایلند را شکست داد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. ایمان‌طلب در این دیدار میلکیت هودا از هند را با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

وزن ۷۲ کیلوگرم: امین کاویانی‌نژاد، دارنده مدال طلای نوجوانان و جوانان جهان در دور نخست حسین‌اف از ازبکستان را ۱۰ بر یک شکست داد و در دور دوم مالیک از هندوستان را  ۹ بر صفر مغلوب کرد تا به مرحله نیمه نهایی راه یابد. کاویانی‌نژاد در این مرحله نیز مقابل کوساکا از ژاپن با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۸ بر صفر از سد بک سلطان نظربایف از قرقیزستان گذشت و صاحب مدال طلا دست شد.

وزن ۷۷ کیلوگرم: شایان عفیفی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل بیک توردیف از قرقیزستان با حساب ۴ بر صفر به پیروزی رسید. عفیفی در مرحله بعد به مصاف یاماساکی از ژاپن رفت و با پیروزی بر این حریف، راهی دیدار پایانی شد. عفیفی در دیدار فینال مقابل ساجان از هند با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

وزن ۸۲ کیلوگرم: حسین فروزنده در دور اول مقابل ساساکی از ژاپن ۹ بر صفر به برتری رسید و به نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز استانسیلاو ریل اسکیو از قزاقستان را ۵ بر صفر شکست داد و راهی دیدار پایانی شد. فروزنده در این دیدار مقابل آزات سالیدینوف از قرقیزستان با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی رسید و صاحب گردن آویز طلا شد.

وزن ۸۷ کیلوگرم: محمدمهدی ساروی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم به مصاف تویومورا از ژاپن رفت و در حالی که با نتیجه ۴ بر صفر از این کشتی‌گیر جلو بود، موفق شد حریف خود را با ضربه فنی از پیش رو بردارد و راهی مرحله نیمه نهایی شود. ساروی در این مرحله نیز توانست بر سانیل از کشور هندوستان غلبه کرده و فینالیست شود. ساروی در این دیدار با نتیجه ۹ بر صفر از سد مایمایتی کایسایر از کشور چین گذشت و صاحب مدال طلا شد.

وزن ۹۷ کیلوگرم: وحید دادخواه در دور نخست به مصاف گوربوژنیک از قزاقستان رفت و در یک کشتی نفسگیر با نتیجه ۵ بر ۲ به پیروزی رسید. وی در دور دوم کی ون از کره جنوبی را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل ویروش کندو از هندوستان ۸ بر ۶ به برتری رسید و به دیدار فینال راه  پیدا کرد. دادخواه در این دیدار مقابل تمور ماماجانوف از ازبکستان با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

وزن ۱۳۰ کیلوگرم: امین میرزازاده پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با ساونکوف از قزاقستان روبه‌رو شد و موفق شد این حریف را با حساب ۲ بر یک مغلوب کند و راهی مرحله نیمه نهایی شود. میرزازاده در این مرحله توانست بر  چن لیانگ از چین نیز غلبه کند و راهی دیدار پایانی شود.

 وی در دیدار نهایی در حالی که به شدت دچار مصدومیت بود، توانست با نتیجه ۲ بر یک آریان پانوار از هندوستان را مغلوب کرده و صاحب مدال طلا شود.

رده‌بندی تیمی:
۱- ایران ۲۲۵ امتیاز
۲- قزاقستان ۱۴۷ امتیاز
۳-  قرقیزستان ۱۳۵ امتیاز
۴- هند ۱۲۹ امتیاز
۵- ازبکستان ۱۱۷ امتیاز
۶- ژاپن ۱۰۲ امتیاز
۷- کره جنوبی ۹۷ امتیاز
۸- چین ۸۰ امتیاز
۹- تاجیکستان ۴۶ امتیاز
۱۰- ترکمنستان ۲۸ امتیاز.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار