نامه رئیس جمهور اروگوئه برای قدردانی از گریزمان + عکس

بالاترین مقام سیاسی اروگوئه از مهاجم تیم ملی فرانسه به خاطر ژست‌ها و اظهاراتش برای ابراز علاقه به این کشور آمریکای لاتین تشکر کرد.

و به نقل از نشریه مارکا، تاباره واسکز، رئیس جمهور اروگوئه با ارسال نامه‌ای به آنتوان گریزمان، مهاجم تیم ملی فرانسه، قهرمانی‌اش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را تبریک گفت و از آمادگی خود برای پذیرایی از این بازیکن ۲۵ ساله در صورت سفر او به آمریکای جنوبی خبر داد.

گریزمان نه تنها در جریان پیروزی تیم ملی فرانسه مقابل اروگوئه در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی بعد از گلزنی‌اش شادی نکرد بلکه بعد از بازی فینال در حالی که پرچم اروگوئه را روی شانه‌های خود انداخته بود در کنفرانس خبری شرکت کرد و به این ترتیب یک بار دیگر به اهالی این کشور آمریکای لاتین عرض ارادت کرد.

رئیس جمهور اروگوئه در نامه‌اش برای گریزمان نوشته است: نمی‌توانم دست از تشکر از شما بابت لطفی که به اروگوئه‌ای‌ها داشتید بردارم و به خاطر به نمایش درآوردن پرچم کشور ما در کنفرانس خبری‌تان در حضور رسانه‌های بین‌المللی در مسکو قدردانی می‌کنم.

واسکز در ادامه نامه‌اش از گریزمان دعوت کرد که در اولین تعطیلاتش برای ملاقات با دوستان اروگوئه‌ای خود مانند کارلوس بوئنو و دیه‌گو گودین به این کشور سفر کند و میهمان او نیز باشد.

در ادامه نامه واسکز آمده است: برای ما پذیرایی از شما در دفتر ریاست جمهوری باعث افتخار است و من شخصاً از شما تشکر می‌کنم.

رئیس جمهور اروگوئه سپس به فرانسوی‌ها بابت قهرمانی‌شان در جام جهانی تبریک گفت و به نوبه خود از امانوئله ماکرون، رئیس جمهور فرانسه برای گسترش روابط دوستانه میان دو کشور دعوت کرد.

او گفت: با اطمینان از اینکه فوتبال ورزشی است که ملت‌ها را در یک جشن دسته جمعی بسیار خاص متحد می‌کند، تمایل دارم که روابط دوستانه دو کشور اروگوئه و فرانسه گسترش پیدا کند.

رئیس جمهور اروگوئه یکی از طرفداران پروپا قرص فوتبال است و حتی در مقطعی (در فاصله سال‌های ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۹) رئیس باشگاه پروگرسوی اروگوئه بود و تیمش قهرمان لیگ این کشور هم شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار