سلطانی‌فر: مقام معظم رهبری فرمودند تیم اقتصادی دولت مثل تیم ملی فوتبال تلاش کند/ برخی فکر می‌کردند در جام جهانی زنگ تفریح می‌شویم

وزیر ورزش و جوانان گفت: مقام معظم رهبری از تیم اقتصادی دولت درخواست کرد همچون تیم ملی فوتبال که در جام جهانی جنگید، برای حل مشکلات تلاش کند.

و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر پس از بازدید از سالن در حال احداث ۴۵۰۰ نفری زاهدان گفت: در قالب سفر به استان سیستان و بلوچستان بیشتر هدفمان بازدید از پروژه های ورزشی منطقه سیستان است تا بتوانیم برای تکمیل این پروژه ها تصمیم گیری کنیم.

وزیر ورزش و جوانان اهمیت تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت :هر چه زمان إتمام پروژه ها طولانی تر شود بیشتر به اقتصاد ملی ضربه می خورد؛ بطوریکه یک پروژه ای که قرار است ظرف دو سال تکمیل شود اگر به هفت سال افزایش یابد درصد قابل توجهی باید اعتبارات بیشتری هزینه کنیم.

سلطانی فر سیاست دولت را اتمام پروژه های نیمه تمام با توجه به مدیریت توزیع منابع دانست و تصریح کرد: در وزارت ورزش و جوانان چهار هزار پروژه نیمه تمام داریم که اگر بخواهیم منابع را بصورت مساوی برای همه این پروژه ها اختصاص دهیم بیش از سی سال تکمیل انها به طول می انجامد ، بنابراین، براساس اولویت ها نسبت به استعداد و ظرفیت مناطق نسبت به تکمیل پروژه ها اقدام می کنیم که بر همین أساس سالن های چهار و شش هزار نفری نیمه تمام که یکی از انها در زاهدان است ، استخرها سرپوشیده و سالن های دو و میدانی همچنین استادیوم ها پنج هزار و پانزده هزار نفری در اولویت تکمیل قرار دارند که در صددیم با برنامه ریزی نسبت به توزیع منابعی که در اختیار ما قرار مَی گیرد ظرف سال‌های ٩٧ و ٩٨ و نهایت تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد .

وی ادامه داد: با توجه به اقداماتی که تیم اجرایی در زمینه تکمیل پروژه ها داشته از سال ٩٦ تا پایان سال ٩٧ با توجه به استفاده بهینه منابع ۶۰۰ پروژه تکمیل می شود.

سلطانی فر تکمیل پروژه ها را با استفاده از منابع ملی، استانی و ردیف های مختلف از جمله ٢٧ صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده که در قانون برنامه ششم توسعه کشور با همراهی مجلس مصوب شده ؛ عنوان کرد و اظهار داشت :سرعت کار ها را افزایش داده ایم و نظارت ها را بیشتر کرده ایم تا بتوانیم اقدامات موثری را انجام دهیم.

وزیر ورزش و جوانان استمرار در حمایت از ورزش های مدال آور را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت : در این مدت دستاورها و موفقیت های خوبی در عرصه ورزش قهرمانی و همگانی داشتیم از جمله موفقیت تیم ملی فوتبال که برخی تصور می کردند در گروه مرگ که قهرمان آفریقا ، قهرمان جهان و قهرمان اروپا حضور داشتند، زنگ تفریح می شویم اما تلاش غیرتمندانه بازیکنان نشاط ملی و افزایش ارتقا غرور ملی را به دنبال داشت . بازیکنان حتی در بازی با اسپانیا هم که شکست خوردیم ، دلاورانه جنگیدند و. از حیثیت کشور دفاع کردند.و در مجموع این نتایج ، تاریخی بود و حتی برای اولین بار بود که مقام معظم رهبری بعد از بأخت تبریک گفتند.

سلطانی فر ادامه داد : مقام معظم رهبری در همین دیداراخیر اعضای هیات دولت فرمودند «از تیم اقتصادی دولت می خواهم مثل تیم ملی فوتبال‌مان که در رقابت های جام جهانی دلاورانه و با اقتدار جنگیدند و کاری کردند کارستان و بویژه آن دروازه بان خوب تیم ، برای حل مشکلات تلاش کنند.»

وزیر ورزش و جوانان گفت : نتایج تیم ملی فوتبال که باعث خوشحالی مردم شد دستاورد بزرگی بود که امیدوارم در رویدادهای مهم پیش رو از جمله بازی های آسیایی و پاراآسیایی هم با درخشش ورزشکاران نتایج خوبی به ارمغان آید تا همچنان موجب حفظ حیثیت ورزش ایران باشد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار