آسیابری: کاراته ایران باز هم اثبات کرد یک سر و گردن از رقبای آسیایی بالاتر است/ در دیدار نهایی عملکرد خوبی نداشتم

نایب قهرمان مسابقات کاراته قهرمانی آسیا گفت: در مسابقات قهرمانی آسیا در اردن باز هم اثبات کردیم که ایران در قاره آسیا یک سرو گردن از تمام رقبای خود بالاتر است.

علی اصغر آسیابری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: هر سال شاهد رشد کشورهای آسیایی در کاراته هستیم و امسال نیز در مسابقات قهرمانی آسیا این موضوع را به خوب مشاهده کردیم. هیچ کدام از کشورهای آسیایی بی‌کار ننشستند تا ما به راحتی قهرمان شویم و همه تیم‌ها در حال تلاش برای ارتقای خود هستند.

وی تصرح کرد: اکثر تیم‌های ضعیف گذشته از حضور مربیان خارجی استفاده کردند تا به ارتقای سطح کاراته خود فکر کنند. حریفانی که در گذشته هیچ حرفی مقابل ما نداشتند در اردن پیشرفت خوبی داشتند و برای کسب امتیاز به ما فشار می‌آوردند.

نایب قهرمان کاراته آسیا در خصوص عملکرد خود عنوان کرد: تا قبل از دیدار نهایی با تمامی حریفان خود در قالب تمریناتی که انجام داده بودم مبارزه کردم اما متاسفانه در روز فینال در قالب خودم نبودم و عملکرد خوبی نداشتم و نتوانستم حرکات مدنظر خود را اجرا کنم. همین مسئله باعث شد تا در نهایت با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب حریف اردنی شوم.

آسیابری در خصوص عملکرد سایر بازیکنان تیم ملی گفت: همه بچه‌ها عملکرد بسیار خوبی داشتند. مجید حسن‌نیا و صالح ابذری در دیدار نهایی بسیار خوب مبارزه کردند و خوشبختانه به مدال طلا دست یافتند. دو بازیکن ما که از کسب مدال بازماندند نیز به خاطر اشتباهات کوچک یا اشتباهات کوچک از کسب مدال بازماندند. مهدی‌زاده و میرزایی واقعا استحاق کسب مدال را داشتند اما متاسفانه اتفاقات نیز بخشی از ورزش حرفه‌ای است.

وی با تمجید از کاراته ایران عنوان کرد: ما در مسابقات قهرمانی آسیا در اردن باز هم اثبات کردیم که ایران در قاره آسیا یک سرو گردن از تمام رقبای خود حتی ژاپن بالاتر است. خدا را شکر باز هم کومیته تیمی ایران به مقام قهرمانی دست یافت تا مجددا جشن قهرمانی آسیا را برگزار کنیم.

دارنده مدال برنز مسابقات جهانی اتریش در پاسخ به این سوال که کسب مدال نقره آسیا می‌تواند به او کمک کند تا به روزهای اوج خود بازگردد، گفت: من کسب مدال نقره آسیا را به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم بتوانم عملکردی که در این مسابقات را داشتم در میادین آتی نیز به نمایش بگذارم و حتی با برطرف کردن نقاط ضعف عملکرد بهتری نیز داشته باشم. امیدوارم با کمک‌های کادرفنی و پزشکی تیم ملی هر روز عملکرد خود را بهتر کنم و بتوانم با تمرین با برادران خوبم در اردوی تیم ملی روند مثبت خود را ادامه بدهم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار