حضور ۴۱۰۰ ورزشکار دانشجو در چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور

چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های سراسر کشور با حضور بیش از ۴۱۰۰ ورزشکار از چهارشنبه به میزبانی دانشگاه شیراز و توسط اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم برگزار خواهد شد.

و به نقل از روابط عمومی اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور با حضور بیش از ۴۱۰۰ دانشجوی دختر و پسر ورزشکار از دانشگاه های سراسر کشور و با هدف توسعه و ترویج هر چه بیشتر فعالیت های ورزشی در میان قشر میلیونی دانشجویان کشور و کشف برترین استعدادها جهت حضور در رقابت های بین المللی از روز چهارشنبه هفته جاری توسط اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم،تحقیقات و فن آوری و به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار می شود.

در این دوره از رقابت ها در بخش دختران بیش از ۱۷۰۰ ورزشکار و در بخش پسران نیز بیش از  ۲۴۰۰ ورزشکار دانشجو از دانشگاه های سراسر کشور حضور دارند و در پایان برترین نفرات و تیم ها معرفی خواهند شد.

چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان در بخش دختران از تاریخ چهارشنبه ۲۷ تیر لغایت ۵ مرداد ماه ۹۷ و در بخش پسران نیز از ۱۰ مرداد تا ۱۹ مرداد ۹۷ به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار می‌شود.

۱۷۰۰ دانشجوی ورزشکار دختر در ۱۱ رشته ورزشی شامل هندبال،والیبال،بسکتبال،بدمینتون،تنیس روی میز،شطرنج،تکواندو، شنا،دو و میدانی،کاراته و تیراندازی به رقابت با یکدیگر می پردازند و ۲۴۰۰ ورزشکار دانشجوی پسر دانشجو نیز در ۱۴ رشته ورزشی فوتسال،والیبال،بسکتبال،هندبال،بدمینتون،تنیس روی میز،شطرنج،تکواندو،شنا،دو و میدانی،جودو،کشتی فرنگی،کشتی آزاد و کاراته به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

دکتر حسین علیزاده مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم،تحقیقات و فن آوری با تاکید بر آمادگی کامل برای برگزاری چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور،هدف از برگزاری این دوره از رقابت ها را شناسایی استعدادهای ناب ورزشی و رشد فضای شاد و مفرح در میان دانشجویان با برگزاری رقابت های ورزشی عنوان کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار