کاراته قهرمانی آسیا| شاگردان هروی مقتدرانه قهرمان آسیا شدند

پانزدهمین دوره کاراته قهرمانی آسیا در حالی دومین روز خود را پشت سر گذاشت که تیم ملی مردان ایران در بخش کومیته با ۲ طلا، یک نقره و یک برنز در صدر این بخش ایستاد.

و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، تیم کومیته ایران در جام پانزدهم آسیا در اردن، شروع طوفانی و پایانی عالی داشت، با عملکردی تحسین برانگیز بویژه در بازی نیمه نهایی و در مصاف با تیم قدرتمند و پرمهره ژاپن و متعاقب آن در فینال برابر عربستان.

شاگردان سید شهرام هروی از همان مبارزه اول نشان دادند که عزم شان را برای "طلای ۲۴ عیار" این رقابتها جزم کرده اند. آنها در گام اول چین تایپه را با هنرنمایی ذبیح اله پورشیب، سجاد گنج زاده و بهمن عسگری ۳ به صفر شکست دادند؛ پاکستان و عراق هم در برابر قدرت نمایی ملی پوشان کاراته کشورمان حرفی برای گفتن نداشتند؛ دو بازی دیگر با نتایج مشابه ۳ بر صفر. پورشیب، گنج زاده و خدابخشی در بازی برابر پاکستان و خدابخشی و صالح اباذری و گنج زاده در پیکار مقابل عرق به میدان رفتند و جالب اینکه در مبارزه سوم خود بدون اینکه حتی یک امتیاز تکنیکی به نام حریف شان ثبت شود، برنده از تاتامی خارج شدند.

حالا نوبت به بازی سرنوشت ساز رسید؛ پیکار مقابل ژاپن همیشه مدعی. مبارزه با دو برد ۶ بر صفر صالح اباذری و ۴ بر یک بهمن عسگری آغاز شد، اما ژاپن با برد یک بر صفر ریوتارو آراگا برابر مهدی خدابخشی و ۳ بر صفر کن نشیمورا مقابل پورشیب، این مسابقه حساس را به تساوی کشاند.

در پیکار آخر سجاد گنج زاده با برد ۲ بر صفر سند پیروزی و صعود تیم ایران به فینال کومیته تیمی آسیا را امضا کرد.

فینال با برد یک بر صفر مهدی خدابخشی آغاز شد. در پیکار دوم، بهمن عسگری با حساب ۳ بر یک از سد حریفش گذشت. در مبارزه سوم صالح اباذری با برد ۵ بر ۲ اجازه نداد فینال به بازی چهارم و پنجم کشیده شود. و بدین ترتیب کاراته کاهای شایسته کشورمان مقتدرانه بر سکوی اول کومیته تیمی مردان ایستادند و پرچم پرافتخار کشورمان را در سالن برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا به اهتزاز درآوردند.

تیم ملی کاراته ایران در مجموع با ۴ طلا، یک نقره و ۳ برنز به کار خود در پانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در امان اردن پایان داد. این رقابتها بمدت سه روز و با حضور ۳۱۴ کاراته کا از ۲۹ کشور برگزار شد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار