کاراته قهرمانی آسیا| صعود کومیته مردان به دیدار نهایی با برتری در جدال سنتی آسیا/ پرونده ناکامی بانوان با حذف کومیته تیمی تکمیل شد

آخرین روز پیکارهای کاراته قهرمانی آسیا با صعود کومیته تیمی مردان به دیدار نهایی و حذف کومیته تیمی بانوان پیگیری شد.

، روز پایانی پانزدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا از صبح امروز با برگزاری رقابت‌های کومیته تیمی بانوان و آقایان در اردن برگزار شد و تیم کومیته تیمی مردان کشورمان با کسب چهار برد به دیدار نهایی مسابقات راه یافت و تیم زنان ایران در تداوم نتایج ضعیف خود از دور رقابت‌ها کنار رفت.

تیم کومیته تیمی مردان در رقابت‌های امروز ابتدا با نتیجه ۳ بر صفر از سد تیم چین تایپه گذشت و در دور دوم نیز با نتیجه ۳ بر صفر مقابل پاکستان به برتری دست یافت. در این دیدار ذبیح‌الله پورشیب با نتیجه ۷ بر ۲ ، سجاد گنج‌زاده با نتیجه ۸ بر صفر و بهمن عسگری بدون مبارزه مقابل رقبای خود به برتری دست یافتند.

تیم ایران در دور سوم نیز با نتیجه ۳ بر صفر از سد عراق گذشت. در این مبارزه نیز مهدی خدابخشی، صالح اباذری و سجاد گنج‌زاده با نتایج مشابه ۸ بر صفر مقابل رقبای عراقی خود به برتری دست یافتند تا حریف ژاپن در مرحله نیمه‌نهایی شوند.

شاگردان پرافتخار شهرام هروی در دیدار نیمه‌نهایی نیز با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل ژاپن به برتری دست یافتند تا مانند چند سال گذشته جدال سنتی قاره کهن با برتری کاراته‌کاهای شایسته کشورمان به پایان برسد. صالح اباذری در این دیدار ابتدا با نتیجه ۶ بر صفر با برتری از تاتامی خارج شد. در مبارزه دوم بهمن عسگری نیز با نتیجه ۴ بر یک مقابل هیدوشی کاگاوا به پیروزی دست یافت تا نتیجه ۲ بر صفر به سود ایران شود. دیدار سوم میان مهدی خدابخشی و ریوتارو آراگاف کاراته‌کا باتجربه ژاپنی‌ها برگزار شد که این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود آراگا خاتمه یافت.

ذبیح‌اله پورشیب چهارمن نماینده کشورمان بود که با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب کن نشیمورا ژاپنی شد تا همه چیز به جدال پایانی کشیده شود. سجاد گنج‌زاده در دیدار پایانی با نتیجه ۲ بر صفر از سد حریف ژاپنی خود گذشت تا سند برتری ایران را امضا کند. ملی‌پوشان شایسته کاراته کشورمان برای کسب نشان طلا بعد از ظهر امروز به مصاف عربستان خواهند رفت.

اما کومیته تیمی بانوان کار خود را با برتری ۲ بر یک مقابل تیم هند آغاز کرد. در این دیدار ابتدا رزیتا علیپور با نتیجه ۶ بر صفر به برتری دست یافت. پگاه زنگنه در دومین دیدار با نتیجه ۸ بر یک مغلوب حریف هندی خود شد تا کار به جدال سوم کشیده شود. فاطمه چالاکی در مبارزه سوم با نتیجه ۴ بر ۲ به برتری دست یافت تا تیم ایران با پیروزی نخستین گام را بردارد.

دیدار دوم تیم کومیته تیمی بانوان مقابل چین تایپه بود که در تداوم نتایج ضعیف بانوان ایران این دیدار نیز با برتری ۲ بر یک چین تایپه به پایان برسد و بانوان ایران از ادامه مسابقات حذف شوند. در این دیدار فاطمه چالاکی مقابل حریف خود به تساوی صفر- صفر دست یافت. رزیتا علیپور در دومین دیدار با نتیجه ۳ بر یک نتیجه را واگذار کرد. حمیده عباسعلی در سومین دیدار با نتیجه ۳ بر یک به برتری دست یافت تا با توجه به تساوی مسابقه کار به دیدار چهارم کشیده شود.

عباسعلی در دیدار چهارم نیز مجددا به میدان رفت و به تساوی ۳-۳ دست یافت اما با توجه به قانون سنشو این پیکار با برتری چین تایپه به پایان برسد و تیم ایران در تکرار عنوان قهرمانی خود ناکام باشد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار