حسن‌نیا: با کسب مدال طلا بخش کوچکی از محبت‌های کادرفنی را جبران کردم/ اگر بدشانس نبودیم ۶ فینالیست داشتیم

قهرمان کاراته آسیا گفت: خدا را شاکرم که با کسب مدال طلا توانستم جواب بخش کوچکی از محبت‌های کادرفنی را بدهم و شرمنده آنها نشوم.

مجید حسن‌نیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص مسابقات قهرمانی آسیا اردن اظهار داشت: همانطور که جامعه کاراته می‌داند از زمانی که این رشته المپیکی شده است همه کشورها سرمایه‌گذاری خوبی در این رشته انجام دادند. وقتی کشور اردن و ویتنام به ترتیب به ۳ و ۲ دیدار نهایی صعود می‌کنند  به خوبی مشخص می‌شود که کشورها در حال سرمایه‌گذاری روی کاراته هستند.

وی تصریح کرد: تایلندی‌‌ها همیشه در دورهای اول و دوم مسابقات آسیایی حذف می‌شدند اما در این دوره آنها روی سکو قرار گرفتند که این موضوع نشان از تغییر در کاراته آسیا و پوست‌اندازی این رشته در قاره کهن می‌دهد. غیر از این تیم‌ها، رقبای همیشگی ما ژاپن و عربستان بودند نیز مانند همیشه با تمام توان در مسابقات حضور داشتند و  اردنی‌ها نیز از حضور تماشاگران خود به خوبی استفاده کردند.

قهرمان کاراته آسیا با اشاره به نقش مربیان ایرانی در ارتقای کاراته آسیا عنوان کرد: حضور مربیان ایرانی نیز تاثیر زیادی در رشد این رشته در قاره آسیا داشته است. در این مسابقات استاد شاطرزاده هدایت تیم ویتنام و استاد خواجه‌حسینی سرمربیگری تیم امارات را برعهده داشت. کویتی‌ها نیز که به دلیل مشکل ورزش کشورشان شرایط شرکت در مسابقات را نداشت در این دوره با پرچم فدراسیون جهانی در رقابت‌ها حاضر شد و مربیگری آنها را نیز مربیان مصری برعهده داشتند. با همه این شرایط، خدا را شکر ما نیز توانستیم از ۶ فرصت کسب مدال موفق به کسب ۲ طلا، یک نقره و یک برنز شویم. امیدوارم امروز و در بخش کومیته تیمی هم تیم آقایان و هم تیم بانوان از قهرمانی دوره گذشته خود دفاع کنند.

حسن‌نیا در پاسخ به اینکه مصدومیت دستش باعث اذیت او نشد، گفت: ۲۰ روز قبل از اعزام به مسابقات آسیایی اردن دست من از ناحیه ساعد، مچ و آرنج آسیب دید و واقعا ساعدم من را اذیت کرد. در نهایت نیز با آسیب دیدگی به مسابقات اعزام شدم اما باید از کادرفنی تشکر کنم که در این مدت تمرینات ویژه‌ای را در نظر گرفتند تا بدنم آسیب افت نکند و همه شرایط را برای موفقیت من مهیا کردند.

وی در خصوص کسب دو طلا و یک نقره از سه حضور آسیایی خود گفت: خدا را شکر در این دوره نیز فینالیست شدم و مانند دو دوره گذشته موفق به کسب مدال شدم. در اولین حضور آسیایی به مدال طلا دست یافتم و در دوره گذشته نیز مدال طلا را از گردن من در آوردند. در این شرایط با وجود مصدومیت تمام تلاشم را کردم تا ابتدا در دیدار نهایی حضور داشته باشم و در ادامه مجددا موفق به کسب مدال طلا شوم که خدا را شکر این اتفاق افتاد.

ملی‌پوش وزن ۵۵- کیلوگرم تیم ملی کاراته در خصوص شکست مهدی‌زاده و میرزایی عنوان کرد: در شکست امیر مهدی‌زاده داوری نقش داشت و داوران او را اذیت کردند. امیر رضا میرزایی نیز در اولین حضور آسیایی خود واقعا عملکرد خوبی داشت و باید در دیدار نهایی حضور پیدا می‌کرد اما واقعا دچار بدشانسی شد. داوری‌ها در دیدار نیمه‌نهایی امیر میرزایی با حریف اردنی به نفع میزبان چرخید و امیر نیز بی‌تجربگی کرد. در دیدار رده‌بندی نیز او جلو بود اما به دلیل  شرایط سنی پایین از لحاظ روحی دچار افت شد. قطعا اگر تیم ما دچار بدشانسی نشده بود ۶ فینالیست در مسابقات اردن داشتیم.

حسن‌نیادر پایان خاطر نشان کرد: باید از اعضای کادرفنی که در مدت اردوها و مسابقات همه جوره ما را حمایت می‌کردند تشکر ویژه‌ای داشته باشم. آنها علاوه بر اینکه رقبای من را آنالیز می‌کردند، به فکر آسیب دیدگی من نیز بودند  و خدا را شاکرم با کسب مدال طلا توانستم جواب بخش کوچکی از محبت‌های آنها را بدهم و شرمنده نشوم. همچنین باید از داوری و بابایی، رئیس و دبیر هیئت کاراته قزوین تشکر کنم که همیشه من را مورد حمایت قرار دادند. در حال حاضر نیز ۴ ملی‌پوش از قزوین در ترکیب تیم ملی دارند که فکر می‌کنم یک رکورد برای ورزش استان باشد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار