کاراته قهرمانی آسیا| صدرنشینی چشم‌بادامی‌ها در مجموع مدال‌ها و ایران در کومیته تیمی مردان

پانزدهمین دوره کاراته قهرمانی آسیا در حالی دومین روز خود را پشت سر گذاشت که تیم ملی مردان ایران در بخش کومیته در صدر این بخش ایستاده است.

و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در پایان دومین روز رقابت‌های قهرمانی آسیا که با حضور ۳۱۴ کاراته‌کا از ۲۹ کشور در اردن در جریان است، اگر چه در مجموع مدال‌های مردان و زنان تیم ملی ژاپن با اتکا به هنر و مدال‌آوری کاتاروهایش با هفت طلا، دو نقره و یک برنز سهم بیشتری از مدال‌ها داشته، اما تیم مردان ایران بهتر از ۲۸ کشور حاضر در رقابت‌ها عمل کرد و با دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز بالاتر از اردن با دو مدال طلا و یک نقره و ژاپن با یک مدال طلا و یک نقره قرار گرفت.

ضمن اینکه در مجموع مردان و زنان نیز تیم ایران با سه مدال طلا و یک نقره و سه برنز تیم دوم جدول رده‌بندی است.

جدا از سه تیم ژاپن، ایران و اردن میزبان، چین تایپه با یک مدال طلا، دو نقره و یک برنز و چین با یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز در جایگاه‌های چهارم و پنجم جدول توزیع مدالی قرار دارند.

تیم کویت با یک مدال طلا و دو برنز، مالزی با سه مدال نقره و دو برنز، ویتنام با سه مدال نقره و یک برنز، عربستان با دو مدال نقره و سه برنز و اندونزی با یک مدال نقره و چهار برنز به ترتیب تیم‌های ششم تا دهم جدول توزیع مدال‌ها هستند.

تیم‌های هنگ‌کنگ و قزاقستان هر کدام با سه مدال برنز، تایلند و ازبکستان هر یک با دو مدال برنز، امارات و ماکائو هر کدام با یک مدال برنز دیگر تیم‌هایی بودند که نمایندگان خود را روی سکوهای قهرمانی دیدند.

تیم ملی کشورمان تا پایان روز دوم توسط حمیده عباسعلی، مجید حسن‌نیا و صالح اباذری به مدال طلا دست یافته است، علی‌اصغر آسیابری مدال نقره گرفت و مهدی خدابخشی، شیما آل‌سعدی و کاتای تیمی بانوان با ترکیب الناز تقی‌پور, نجمه قاضی‌زاده و شادی جعفری‌زاده نیز به سه مدال برنز دست یافتند.

پانزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا فردا (یکشنبه - ۲۴ تیر ماه) با برگزاری مبارزات تیمی مردان و زنان به پایان می‌رسد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار