جام جهانی ۲۰۱۸| بلژیک با شکست سه شیر صاحب بهترین رتبه تاریخش شد/ انگلیس پس از ۲۸ سال دوباره به مقام چهارم رسید

با به صدا درآمدن سوت پایان داور شایسته کشورمان، بلژیک صاحب رده سوم جام جهانی ۲۰۱۸ شد.

، در دیدار رده‌بندی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه امروز (شنبه) از ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه سن‌پترزبورگ تیم‌های ملی انگلیس و بلژیک با قضاوت علیرضا فغانی، داور شایسته کشورمان به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری ۲ بر صفر بلژیک و مقام سوم این تیم به پایان رسید.

 نیمه اول

در این بازی که تکرار مصاف دو تیم در دور سوم مرحله گروهی بود، بلژیکی‌ها بازی بهتر و هجومی‌تر ارائه کردند و میل بیشتری برای کسب عنوان سومی رقابت‌ها نشان دادند. شروع بهتر آنها خیلی‌ زود نتیجه داد و مردان روبرتو مارتینس، در دقیقه چهارم بازی توسط مونیه به گل رسیدند.

مونیه این گل را با ارسال ناصر شادلی از جناح چپ و با فرار از مدافع مستقیمش دنی رز به ثمر رساند. او دهمین بازیکن بلژیک در این جام شد که گل می‌زند و به این ترتیب بلژیک با فرانسه در جام جهانی ۱۹۸۲ و ایتالیای جام جهانی ۲۰۰۶ از حیث داشتن بیشترین تعداد گلزن متفاوت در یک دوره جام جهانی برابر شد.

انگلیس برای این بازی با جوان‌ترین ترکیب خود در تاریخ جام جهانی پا به میدان گذاشت. میانگین سنی این تیم ۲۵ سال و ۱۷۴ روز بود.

نکته مهم دیگر نیمه نخست این بازی مصدومیت شادلی و تعویض شدن او در دقیقه ۳۹ بود که جای خود را به توماس فرمائلن داد.

 نیمه دوم

سرمربی انگلیس با به میدان آوردن رشفورد سعی کرد تیمش را هجومی‌تر کند، اما انگلیس قدر فرصت‌هایش را ندانست. در سوی مقابل بلژیک سرانجام از حملاتش در نیمه دوم هم بهره را برد و و توسط ازار در دقیقه ۸۲ به گل دوم دست یافت.

در دقایق پایانی حملات دو تیم نتیجه نداد و بلژیک در دومین حضور در نیمه نهایی صاحب رتبه سوم شد تا بهترین مقام تاریخش در این رقابت‌ها را تجربه کند. در سوی مقابل انگلیس درست مانند حضور قبلی در نیمه نهایی جام جهانی، چهارم شد و در واقع رتبه ۲۸ سال پیش خودش در جام ۱۹۹۰ را تکرار کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار