صحبت‌های ساوت‌گیت درباره تلاش غیرقانونی بازیکنانش برای فرار از شکست مقابل کرواسی

سرمربی تیم ملی انگلیس به حرکت عجیب بازیکنانش در بازی نیمه نهایی مقابل کروات‌ها برای زدن گل تساوی واکنش نشان داد.

، تیم ملی انگلیس چهارشنبه شب با قبول شکست ۲ بر یک مقابل کرواسی در مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ از صعود به فینال باز ماند. در این بازی یک صحنه عجیب شکل گرفت و آن زمانی بود که بازیکنان سه‌شیر پس از دریافت گل دوم در وقت‌های اضافی، در حالی که بازیکنان حریف در گوشه زمین انگلیسی‌ها مشغول شادی گل بودند، توپ را به وسط زمین برده و برای زدن گل تساوی اقدام کردند.

در برخی رسانه‌ها عنوان شده در صورتی که تمام بازیکنان یک تیم از نیمه زمین حریف خارج شده باشند، تیم مقابل می‌تواند برای شروع بازی اقدام کند و انگلیسی‌ها به تصور اینکه تمام کروات‌ها برای شرکت در شادی گل دوم‌شان از نیمه زمین آنها خارج شده‌اند اقدام به آغاز بازی کردند اما جونیت چاکر، داور بازی مانع پیشروی آنها شد. این اتفاق بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و انتقادات فراوانی برای بازیکنان ساوت‌گیت به همراه داشت طوری که حتی این مرد انگلیسی هم نتوانسته دلیل آن را توضیح دهد.

ساوت‌گیت در این باره گفت: نمی‌دانم چرا بچه‌ها آن کار را انجام دادند. این حرکتی نبود که ما قبلاً درباره‌اش صحبت کرده باشیم. قوانین را می‌دانیم و داور هم حکمش را صادر کرد، پس بقیه چیزها مهم نیست.

فیفا برای برطرف کردن شک و شبهات درباره درست بودن یا نادرستی حرکت انگلیسی‌ها اعلام کرده که هیچ قانونی وجود ندارد که به یک تیم اجازه دهد بازی را بدون آنکه بازیکنان تیم حریف در نیمه خودشان مستقر باشند، آغاز کند.

ساوت‌گیت ادامه داد: به نظر می‌رسد هیچ کس قوانین را نمی‌داند. یکی دو تیم چنین حرکتی را قبلاً امتحان کرده‌اند و من فکر نمی‌کنم که بازیکنان هیچ چیزی در مورد این قانون بدانند. به عنوان یکی از اعضای کادر فنی تیم می‌گویم که باید برای شفاف‌سازی در باره این موضوع اقدام می‌کردیم چون چنین اتفاقی برای ما زمانی که داشتیم برای گل‌مان مقابل پاناما شادی می‌کردیم رخ داد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار