رقابت بانوان تکواندوکار ایرانی از روز چهارشنبه در تورنمنت کره‌جنوبی

رقابت‌های تکواندوکاران در تورنمنت بین‌المللی کره‌جنوبی از روز چهارشنبه – ۲۷ تیرماه در «ججو» کره‌جنوبی آغاز می‌شود.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، تیم‌ملی تکواندو زنان کشورمان به منظور حضور در تورنمنت بین‌المللی کره‌جنوبی روز گذشته (جمعه – ۲۲ تیرماه) راهی «ججو» شد.

این تیم که پس از برگزاری رقابت‌های انتخابی از ۲۱ خردادماه تمرینات خود را برای حضور در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی در مرکز جهانی تکواندو آغاز کرده است با درخواست مهرو کمرانی و موافقت فدراسیون تکواندو، پیش از اعزام به این دوره از بازی‌ها و به منظور آمادگی هرچه بیشتر در تورنمنت کره‌جنوبی شرکت می‌کند.

مسابقات با حضور ۱۱۳۴ نفر در دو بخش پومسه و کیوروگی (رده‌سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان) از روز چهارشنبه – ۲۷ تیرماه آغاز و به مدت ۶ پیگیری می‌شود.

با اعلام کمیته برگزاری، مراسم قرعه‌کشی ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰:۳۰ صبح (به وقت تهران) روز دوشنبه انجام می‌شود و تکواندوکاران از ساعت ۴:۳۰ صبح روز چهارشنبه – ۲۷ تیرماه به مصاف رقبای خود می‌روند.

چهارشنبه – ۲۷ تیرماه و در روز نخست مبارزات اوزان ۴۶- کیلوگرم زنان و ۵۴- کیلوگرم مردان برگزار می‌شود که مریم ملکوتی خواه به عنوان نخستین نماینده ایران بر روی شیاپ‌چانگ می‌رود.

پنجشنبه – ۲۸ تیرماه و در روز دوم، رقابت‌های اوزان ۴۹- کیلوگرم زنان و ۵۸- کیلوگرم مردان انجام خواهد شد و ناهید کیانی تکواندوکار وزن ۴۹- کیلوگرم دومین نماینده کشورمان در این مسابقات است.

جمعه – ۲۹ تیرماه که روز سوم این مسابقات می‌باشد هوگوپوشان اوزان ۵۳- و ۵۷- کیلوگرم زنان و ۶۳- و ۶۸- کیلوگرم مردان به مصاف یکدیگر می‌روند؛ الهه شیدایی (وزن ۵۳- کیلوگرم) و پریسا جوادی (وزن ۵۷- کیلوگرم) تکواندوکاران کشورمان هستند.

شنبه – ۳۰ تیرماه و در روز چهارم، پیکارهای اوزان ۶۲- کیلوگرم زنان و ۷۴- کیلوگرم مردان پیگیری می‌شود که زهرا شیدایی به عنوان نماینده کشورمان رو در روی حریفانش قرار می‌گیرد.

یکشنبه – ۳۱ تیرماه و در پنجمین روز این رقابت‌ها مبارزات اوزان ۶۷- و ۷۳- کیلوگرم گروه زنان و ۸۰- و ۸۷- کیلوگرم مردان برگزار خواهد شد و کیمیا علیزاده در وزن ۶۷- کیلوگرم و زینب اسماعیلی و ملیکا میرحسینی در وزن ۷۳- کیلوگرم تکواندوکاران ایرانی در این روز هستند.

اما روز دوشنبه و در آخرین روز مسابقات، تکواندوکاران اوزان ۷۳+ کیلوگرم گروه زنان و ۸۷+ کیلوگرم گروه مردان بر روی شیاپ‌چانگ می‌روند و اکرم خدابنده و زهرا پوراسماعیل آخرین نمایندگان کشورمان هستند.

هدایت این تیم برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی زهرا حاجی وند به عنوان مربی است. زهرا افتخاری نیز به عنوان سرپرست در کنار تیم حضور دارد.

گفتنی است؛ این رقابت‌ها G۲ است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷.۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تکواندوکاران تعلق می‌گیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار