رضایی: به کسب عنوان قهرمانی جهان و سهمیه مستقیم رقابت‌های پارالمپیک فکر کرده‌ایم/ طلای آسیا را می‌گیریم، اما جاکارتا اولویت ما نیست

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته گفت: کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو باعث می‌شود با خیالی آسوده به ساختار تیم‌های ملی والیبال نشسته جوانان و بزرگسالان بپردازیم.

و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، هادی رضایی در خصوص نحوه برگزاری رقابت‌های والیبال نشسته قهرمانی جهان گفت: ۱۶ تیم در بخش مردان و ۱۶ تیم در بخش زنان، بر مبنای رنکینگ تیم ها انتخاب شدند و از هر قاره چهار تیم شرکت کردند، البته قاره آفریقا در مقایسه با قاره ی اروپا سهمیه کمتری دارد. ۱۶ تیم منتخب در چهار گروه چهار تیمی با هم بازی می کنند، از هر گروه دو تیم و صعود می کنند، در نهایت ۸ تیم برتر به مرحله بعد راه پیدا می کنند. سپس مرحله ی ضربدری این رقابت ها و بعد فینال مسابقات، یکم مردادماه برگزار می شود.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته افزود: تیم ایران در بخش مردان، در گروه B با تیم های ژاپن، روسیه و آلمان رقابت می کند و تیم ملی بانوان کشورمان نیز، در مرحله مقدماتی با تیم های چین، ایتالیا و اسلوونی هم گروه است که نخستین بازی ما در بخش آقایان، یکشنبه ۲۴ تیر با ژاپن و در بخش بانوان نیز با اسلوونی است.

وی افزود: یکی از ویژگیهای اجتماعی که برای این رقابت های ورزشی جهانی در نظر گرفته شده، برگزاری هر مرحله از مسابقات در یکی از شهرهای میزبان است. در واقع تلاش برگزار کننده بر آشنایی بیشتر شهروندان با والیبال نشسته است.

رضایی تاکید کرد: از ۱۸ بازیکنی که در لیگ جهانی دعوت کردیم، ۱۲ نفر انتخاب و به اردوی مسابقات جهانی دعوت شدند و برای رقابت های پاراآسیایی ۲۰۱۸ احتمال حذف برخی نفرات نیز وجود دارد.

وی با اشاره به پیش رو بودن رقابت های پارآسیایی جاکارتا، بعد از مسابقات جهانی گفت: طلای آسیا را لازم داریم و به لطف خدا این نشان را بر گردن می آویزیم اما جاکارتا هدف اصلی ما نیست، در بازی های پاراآسیایی ترکیب جوان تری را به میدان می فرستیم که ضمن تثبیت کلاسبندی پزشکی ورزشکاران، در ادامه ی مسیر تا توکیو ترکیب شاداب و جوان و پرتجربه ای بسازیم و با ایجاد فضای رقابتی به نفع تیم ملی ایران، نهایت بهره را ببریم.

رضایی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش ما، احقاق حق والیبال نشسته، قهرمانی و کسب سهمیه رقابت‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ است. کسب این سهمیه، باعث می‌شود با خاطری آسوده تا توکیو، به ساختار تیم های ملی والیبال نشسته جوانان و بزرگسالان بپردازیم.

تیم های ملی بانوان و آقایان والیبال نشسته کشورمان، بامداد پنجشنبه ۲۱ تیر، تهران را به مقصد آمستردام ترک می کنند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار