دعوت باشگاه منچستریونایتد از نجات‌یافتگان غار تایلند برای حضور در اولدترافورد

باشگاه منچستریونایتد از ۱۲ فوتبالیست نوجوان نجات یافته در ماجرای غار تایلند، سرمربی‌شان و ناجیان آنها برای حضور در تئاتر رویاها دعوت به عمل آورد.

، اعضای یک تیم فوتبال محلی تایلند متشکل از ۱۲ نوجوان - بین ۱۱ تا ۱۶ سال - و سرمربی‌شان در تاریخ ۲۳ ژوئن (۲ تیر) در حالی که در حال کاوش در غاری واقع در شمال تایلند بودند، به دلیل بارش‌های فصلی شدید در این غار گرفتار شدند. پس از گم شدن اعضای این تیم فوتبال، تیم‌های نجات در تاریخ ۲ جولای (۱۱ تیر) محل گرفتار شدن آنها را یافتند و عملیات نجات آغاز شد، اما به خاطر وجود آب در مسیر ناهموار و تقریباً ۲ کیلومتری این غار کار امدادرسانی بسیار دشوار بود.

نیروهای امدادی اما به کمک غواصان نیروی دریایی تایلند و غواصان خارجی داوطلب موفق شدند امروز (سه‌شنبه) در سومین روز امدادرسانی تمامی افراد گرفتار در غار را که بیش از دو هفته محبوس شده بودند را نجات دهند.  

باشگاه منچستریونایتد پس از نجات ۱۲ فوتبالیست جوان و سرمربی‌شان  با انتشار بیانیه‌ای از این تیم فوتبال محلی به علاوه ناجی‌های آنها برای حضور در ورزشگاه اولدترافورد در فصل پیش‌رو دعوت به عمل آورد.

پیش از این جانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) هم با ارسال نامه‌ای به اتحادیه فوتبال تایلند از این ۱۳ نفر دعوت کرده بود در صورتی که به موقع نجات پیدا کنند، تماشاگر بازی فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از نزدیک باشند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار