اوکتاویو: تیم فعلی فوتبال ساحلی نسل طلایی است/ بازیکنان جوان و مستعد برای حضور در تیم ملی آماده می‌شوند

سرمربی تیم‌های ملی بزرگسالان و «ب» فوتبال ساحلی ایران درباره شرایط اردویی تیم «ب» و برنامه‌های پیش روی تیم ملی بزرگسالان به نکاتی اشاره کرد.

و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، با توجه به برگزاری چهار مرحله اردوی انتخابی برای تیم «ب» فوتبال ساحلی ایران و بررسی ۶۵ بازیکن استعدادیابی شده از کل مسابقات فصل گذشته و همین‌طور فصل جاری فوتبال ساحلی کشور، مارکو اوکتاویو، سرمربی تیم‌های ملی فوتبال ساحلی در خصوص روند اردوهای برگزارشده، گفت: اردوهای بسیار خوبی جهت بررسی و آنالیز استعدادهای جوان در سه ماه اخیر برگزار کردیم که خوشبختانه، همه بازیکنان دعوت شده از سطح قابل قبولی برخوردار بودند. بی‌تردید همین اقدام دپارتمان فوتبال ساحلی در فصل گذشته و استعدادیابی‌های صورت گرفته باعث توسعه هرچه بیشتر فوتبال ساحلی ایران و ادامه روند توسعه سطح کیفی بازیکنان خواهد شد.

وی افزود: با ادامه همکاری هاشم‌پور، استعدایاب‌ها و مربیان، برترین بازیکنان را به اردوی اصلی تیم «ب» فراخواندیم که نخستین اردو نیز روز گذشته به پایان رسید. حدود ۳۰ بازیکن در لیست نهایی ما قرار گرفتند و از میان آنها ۱۵ بازیکن برتر را به این اردو فراخواندیم تا تمرینات سطح بالا را برای‌شان طراحی کنیم. ضمن اینکه در صورت نیاز یا مصدومیت بازیکنان تیم «ب» ۱۵ بازیکن حاضر در لیست دوم به تناوب به تیم اضافه خواهند شد. در واقع همه هدف‌مان این است که شرایط تمرینی تیم ملی بزرگسالان را برای آنها شبیه‌سازی کرده و آنها را به سطح تمرینی و آمادگی بازیکنان در تیم ملی بزرگسالان برسانیم. ضمن اینکه در هر اردوی تیم ملی بزرگسالان تعدادی از بازیکنان «ب» نیز حضور خواهند داشت.

سرمربی برزیلی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران درباره عملکرد بازیکنان جوان تیم «ب» تصریح کرد: به طور صددرصدی این اطمینان را دارم که فوتبال ساحلی ایران برای سه جام جهانی آتی در سال‌های ۲۰۱۹، ۲۰۲۱ و ۲۰۲۳ بازیکنان باتجربه و جوان بسیار آماده‌ای دارد و از این بابت که نسل بعدی فوتبال ساحلی ایران نیز شرایط بسیار خوبی خواهند داشت، جای هیچ‌گونه تردیدی وجود ندارد. بنابراین از نظر من تیم ملی بزرگسالان ایران در نسل بعد هم بازیکنان بسیار خوبی خواهد داشت.

وی درباره احتمال دعوت بازیکنان تیم «ب» به تیم ملی بزرگسالان جهت شرکت در مسابقات جام بین قاره‌ای جهان و قهرمانی آسیا در سال جاری گفت: قطعاً این احتمال وجود دارد. در واقع در تلاش هستیم تا بازیکنان تیم «ب» را برای بازی در سطح بالا و به خصوص بازی در شرایط مسابقاتی آماده کنیم. از نظرم حضور هیچ بازیکنی در هیچ پستی از تیم ملی بزرگسالان تضمین‌شده نیست و در هر لحظه تلاش می‌کنیم تا ۱۲ بازیکنی که برترین شرایط را دارند، برای مسابقات بین‌المللی به تیم بزرگسالان دعوت کنیم.

اوکتاویو ادامه داد: تیم ملی بزرگسالان فعلی به نوعی نسل طلایی فوتبال ساحلی ایران است که از زمان آغاز کارمان در سال‌های گذشته افتخارات زیادی را با هم به دست آوردیم. هشت عنوان قهرمانی شامل نخستین قهرمانی ایران در آسیا و چند عنوان از جمله قهرمانی جام بین قاره‌ای جهان و شکست تیم‌های قدرتمند برزیل، روسیه و پرتغال را در کارنامه خود به جا گذاشتیم. همچنین روند صعود در رنکینگ جهانی را با سرعت بالایی رقم زدیم. البته معتقدم که این دستاوردها به هیچ وجه کافی نیست. در واقع نگاه ما رو به جلو است و باید تمرکزمان را به مسابقات آتی و همچنین نسل بعدی تیم ملی معطوف کنیم.

وی نیازها و چالش‌های پیش‌روی فوتبال ساحلی ایران را اینگونه تشریح کرد: پیش از هرچیز لیگ فوتبال ساحلی باید توسعه بیشتری پیدا کند. در واقع شرایط لیگ باید ساماندهی شود و سیاست‌گذاری‌هایی نیز باید صورت پذیرد از جمله اینکه اسپانسرها بیشتر جذب شوند. همچنین حضور تعداد زیادی از بازیکنان ملی‌پوش در یک باشگاه باعث از بین رفتن روحیه رقابتی در بین دیگر تیم‌ها می‌شود. از نظرم حضور دو یا نهایتاً سه بازیکن در هر تیم، کمک شایانی به رقابتی ماندن لیگ ایران در بین تیم‌ها خواهد کرد.

مارکو اوکتاویو گفت: بی‌تردید از همین لحظه باید روی دو رویداد پیش‌روی‌مان متمرکز شویم. اولین هدف‌مان مسابقات جام بین قاره‌ای جهان و پس از آن مسابقات انتخابی جام جهانی۲۰۱۹ است. در این مسیر، باید سخت تلاش کنیم و امیدوارم با به تأیید رسیدن برنامه‌های‌مان در نشست آتی کمیته فنی و توسعه بتوانیم شرایط اردویی را که مدنظرمان است، وارد فاز اجرایی کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار