علیزاده: از مسئولان توقع دارم که افتخار آفرینی نوجوانان را ببینند/ از عملکرد تیم راضی هستم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان با بیان اینکه از مسئولان توقع دارم که افتخار آفرینی نوجوانان را ببینند گفت: نوجوانان ایران پتانسیل رسیدن به عناوین مهم جهانی و المپیک را در رده سنی بزرگسالان دارند.

فرشاد علیزاده، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی گفت: با کسب شش مدال رنگارنگ به عنوان قهرمانی رسیدیم و اگر مسائل داوری نبود، می‌توانستیم مدال‌های بیشتری نیز کسب کنیم اما در مجموع از عملکرد تیم راضی هستم و خوشحالم که از این میدان سخت، سربلند بیرون آمدیم.

علیزاده تصریح کرد: کار بسیار سختی برای رسیدن به این عنوان داشتیم. تیم کم تجربه‌ای داشتیم و از کشتی گیرانی که سال گذشته به مسابقات جهانی اعزام شده بودند فقط یک نفر باقی مانده بود و سایر نفرات به رده سنی جوانان رفته بودند. از زمان قبول مسئولیت تا مسابقات آسیایی و مسابقات جهانی زمان کوتاهی داشتیم اما در همین مدت کوتاه سعی کردیم تا اردوهای منظم و هدفمندی را تدارک ببینیم و سطح فنی کشتی گیران را ارتقا دهیم.

وی تاکید کرد: علیرغم اینکه می‌دانستم کار سختی برای رسیدن به قهرمانی داریم اما مصمم بودم تا با کمک کادرفنی به این مهم دست پیدا کنیم و هیچ عنوانی غیر از قهرمانی نمی‌توانست من و سایر مربیان را راضی کند. از این رو علاوه بر تمرینات و اردوهای منظمی که پشت سر گذاشتیم، تلاش کردیم تا کشتی گیران را از نظر روحی و روانی نیز مهیای حضور در این رقابت‌ها کنیم و همین همدلی و اعتماد به نفس باعث شد تا سکوی نخست تیمی جهان را به دست بیاوریم.

دارنده مدال برنز جهان تصریح کرد: فیلم رقابت‌های قهرمانی اروپا را چند بار مرور کردم و سعی کردم همراه با اعضای کادرفنی آنالیز دقیقی از وضعیت مدعیان اوزان مختلف داشته باشیم. نکته جالبی که وجود داشت، حضور تک ستاره‌هایی از کشورهای نه چندان مطرح جهان، در این دوره از رقابت‌ها بود که توانستند نتایج خیره کننده ای کسب کنند و بسیاری از معادلات بر هم بزنند.

وی در ادامه اظهار داشت: در اکثر اوزان قرعه بسیار سختی به نمایندگان کشورمان برخورد کرد اما خوشبختانه با صحبت‌هایی که قبل از هر مسابقه با کشتی گیران داشتیم، توانستیم بار روانی را از روی دوش این نوجوانان برداریم و نمایش نسبتا دلچسبی را از آن ها شاهد باشیم.

دارنده مدال طلای آسیا تاکید کرد: برای اینکه نوار موفقیت‌های رده سنی نوجوانان در آینده نیز ادامه داشته باشد، باید همکاری و تعامل نزدیکی با رده سنی نونهالان داشته باشیم و معتقدم که برای ارتقا قابلیت‌های فنی در کشتی گیران این رده سنی، باید برای کشتی گیران رده سنی نونهالان نیز برنامه های لازم را طراحی کرد.

علیزاده در پاسخ به این سوال که چه پیشنهادی برای مراقبت و رشد ملی پوشان نوجوان دارد، گفت: باید این نوجوانان را به اردوهای تیم ملی در رده سنی جوانان دعوت کنند و همچنین اردوهایی تحت عنوان اردوی بسترسازی در دوره انتقال نوجوانان به جوانان، در برنامه‌های فدراسیون قرار بگیرد تا دوره انتقال کشتی گیران از رده سنی نوجوانان به رده سنی جوانان با سرعت بیشتری انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: قبل از اعزام به مسابقات جهانی، رئیس محترم فدراسیون و جناب آقای حسن بابک و همچنین تعدادی از بزرگان کشتی به اردوی تیم ملی آمدند و با حمایت‌های مادی و معنوی باعث بالا رفتن روحیه تیم شدند.

دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی گوانگجو تصریح کرد: از مسئولین توقع دارم که افتخار آفرینی نوجوانان را ببینند؛ زیرا معتقدم که این نوجوانان پتانسیل رسیدن به عناوین مهم جهانی و المپیک را در رده سنی بزرگسالان نیز دارند و اگر از سوی مسئولین حمایت شوند، قطعا حاصل آن را چند سال دیگر در رده سنی بزرگسالان خواهیم دید.

علیزاده در پایان تاکید کرد: این قهرمانی حاصل همدلی و تلاش کادرفنی و کشتی گیران بوده است و خوشحالم که با کسب این عنوان دل علاقمندان به کشتی را شاد کردیم. همچنین از عزیزانی که قبل از رقابت‌های جهانی به اردوی تیم ملی آمدند و به اعضای این تیم دلگرمی دادند، تشکر می‌کنم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار