سلطانی‌فر: تا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ یک پرداختی دیگر به فدراسیون‌ها خواهیم داشت/ ظرفیت ما در قایقرانی، ووشو و کاراته بسیار امیدوارکننده است

از نگاه وزیر ورزش و جوانان ظرفیت ورزش ایران در رشته‌هایی چون قایقرانی، ووشو و کاراته بسیار امیدوارکننده و مطلوب است.

خبرنگار ورزشی ، مسعود سلطانی‌فر در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی ووشوی کشورمان در مورد بازدیدش از اردوهای تیم‌های ملی و روند آماده‌سازی این تیم‌ها گفت: ما براساس برنامه‌ریزی که انجام دادیم به اتفاق صالحی امیری از همه اردوها بازدید خواهیم داشت تا بتوانیم از نزدیک در جریان کم و کیف اردوها قرار بگیریم و اگر مسائل و مشکلاتی وجود دارد بتوانیم همان‌جا حل کنیم تا باعث نشود خدشه‌ای بر پیکره تیم‌ها وارد شود. قطعاً این بازدیدها استمرار خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: وضعیت و آمادگی بچه‌ها خیلی خوب بود و ورزشکاران رشته‌های مختلف ما خیلی امیدوار هستند که افتخارآفرینی کنند. بازی‌های آسیایی جاکارتا یک پیچیدگی‌هایی دارد مانند اینکه همه بازی‌ها در یک شهر انجام نمی‌شود، اکثر بازی‌ها در سه شهر و فوتبال در چهار شهر برگزار می‌شود که خودش تدارکات را با مشکل مواجه می‌کند. ان‌شاءالله بتوانیم با رقابتی که بین کشورهای مختلف وجود دارد برای کسب عنوان چهارم تا ششم به موفقیت برسیم، چون چین و ژاپن و کره با توجه به حضور زنان ورزشکارشان  همواره رتبه‌های اول، دوم و سوم را کسب می‌کنند و ما هم برای کسب رتبه چهارم تا ششم امسال با قزاقستان، تایلند، اندونزی و ... رقابت نزدیکی داریم. به اندونزی به خاطر میزبانی که دارد رشته‌هایی جدیدی داده‌اند که مدال بگیرد.

وزیر ورزش و جوانان افزود: ووشو و قایقرانی ظرفیت خیلی خوبی دارند و به موفقیت آنها امیدوار هستیم. ما در ۱۶ دوره‌ای که در المپیک شرکت کردیم، در هشت دوره قبل از انقلاب و هشت دوره بعد از انقلاب  همه مدال‌های‌مان در رشته‌های تکواندو، کشتی، وزنه‌برداری بوده و یک تک مدال هم در پرتاب دیسک در ۲۰۱۲ لندن داشتیم. در ووشو موقعیت خوبی داریم و باورمان این است که در رشته‌های جدیدی که المپیکی می‌شوند مثل کاراته، شمشیربازی و قایقرانی در المپیک ۲۰۲۰ موفق باشیم، به خصوص در شمشیربازی و کاراته در المپیک ۲۰۲۰ ظرفیت خیلی بالایی داریم. براساس اطلاعات ما ووشو هم از المپیک ۲۰۲۴ المپیکی خواهد شد و چون ما و چین قدرت‌های برتر هستیم طبیعتاً می‌توانیم مدال‌های خوبی در المپیک کسب کنیم.

سلطانی‌فر تصریح کرد: ظرفیت ورزش ما در این رشته‌ها بسیار امیدوارکننده است. ما در ووشو قهرمان جهان شدیم و توانستیم چین را پشت سر بگذاریم، ان‌شاءالله با برنامه‌ریزی جدید و افق بلندی که داریم بتوانیم نتایج خوبی بگیریم. ما ستاد عالی بازی‌ها را از یک سال پیش تشکیل دادیم،‌ همه جوانب را ارزیابی و بررسی کردیم و خیلی امیدوار هستیم با تلاشی که صورت گرفته و هماهنگی خوبی که بین وزارت ورزش و کمپیته المپیک وجود دارد، نتیجه خوبی بگیریم.

وی درباره حمایت مالی از فدراسیون‌های ورزشی گفت: ما تا الان نگذاشتیم خدشه‌ای به تأمین منابع مالی فدراسیون‌ها وارد شود و امیدوار هستیم همین روند را ادامه دهیم. ما تا الان منابع مالی فدراسیون‌ها را تأمین کردیم، برای مسابقات جاکارتا  یک پرداخت دیگر بیشتر به فدراسیون‌ها نداریم. همه تدارکات انجام شده و امیدواریم حمایت‌ها ادامه داشته باشد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار