کاراته کسب سهمیه المپیک جوانان| مبینا حیدری سهمیه المپیک آرژانتین را کسب کرد/ ۵ نماینده ایران امیدوار به کسب سهمیه

نخستین روز آخرین مرحله انتخابی المپیک ۲۰۱۸ جوانان در اوماگ کرواسی با یک سهمیه برای نمایندگان کاراته ایران همراه بود.

، رقابت‌های کاراته گزینشی المپیک جوانان از عصر امروز (جمعه) به مدت ۲ روز با حضور ۳۱۸ کاراته‌کا از ۸۴ کشور در شهر «اوماگ» کرواسی آغاز شد تا در پایان کاراته‌کاهای راه‌یافته به مسابقات المپبک آرژانتین معرفی شوند. 

در پایان رقابت‌های امروز هر سه نماینده پسران ایران با شکست مقابل رقبای خود از راهیابی به دیدار نهایی بازمانند تا شانس کسب سهمیه در رقابت‌های روز نخست را از دست بدهند و تنها شانس باقی مانده خود را در رقابت‌های فردا پیگیری کنند. اما در بخش بانوان هر سه نماینده کشورمان به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتد که تنها مبینا حیدری با حضور در دیدار نهایی سهمیه خود را قطعی کرد. فاطمه خنکدار و نگین آلتونی نیز با شکست مقابل رقبای خود باید در رقابت‌های فردا برای کسب سهمیه المپیک جوانان تلاش کنند. 

تنها شانس سه پسر و دو دختر کاراته ایران در مسابقات فردا حضور در دیدار نهایی است تا موفق به کسب سهمیه شوند. 

نتایج رقابت‌هاینمایندگان کشورمان در رقایت‌های کرواسی به شرح زیر است:  

دختران: 

وزن منهای ۵۳ کیلوگرم 

فاطمه خنکدار ابتدا یونان و مقدونیه را شکست داد و در سومین مبارزه برابر ایوانا کامنوا، نایب قهرمان نوجوانان جهان از بلغارستان به پیروزی رسید. خنکدارد در مرحله نیمه نهایی مقابل آیاکا،  قهرمان نوجوانان جهان شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند تا فردا (شنبه) شانس خود را برای رسیدن به سهمیه المپیک آزمایش کند. 

وزن منهای ۵۹ کیلوگرم 

مبینا حیدری نیز ابتدا نماینده لهستان را شکست داد و در ادامه برابر حریفی از چین تایپه با حساب هفت بر یک برنده شد. وی در دور سوم اوکسانا بازلوک لهستانی را با شکست بدرقه کرد و سپس  از سد ناوال اتالب ، بلژیکی گذشت.حیدری در نیمه نهایی نیز با حساب ۵ بر ۲  از سد آسیه اکاتو، از فرانسه را شکست داد تا ضمن صعود به دیدار نهایی، سهمیه المپیک ۲۰۱۸ بوینس آیرس را کسب کند. حیدری در فینال نیز با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب آنا چرنیشوا شد. 

وزن به اضافه ۵۹ کیلوگرم 

نگین آلتونی ابتدا به سختی کاراتهکای اوکراینی را شکست داد و سپس برابر میسارا بایوما از مصر به برتری قاطع هشت بر صفر رسید. وی در یک چهارم نهایی برابر حریفی از سوئیس به پیروزی پنج بر صفر رسید و به نیمه نهایی قدم گذاشت. آلتونی در نیمه نهایی  مقابل آنیکا سایلید از نروژ شکست خورد  تا از راهیابی به دیدار نهایی و کسب سهمیه المپیک باز بماند.  

*پسران 

وزن منهای ۶۱ کیلوگرم 

علیرضا فرجی ابتدا حریفانی از تاجیکستان، اوکراین و فرانسه را شکست داد. او در یک چهارم نهایی برابر اکرام آلتونر، ترکیه ای با حساب یک بر صفر شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند و به کار خود پایان داد. 

وزن منهای ۶۸ کیلوگرم 

ابوالفضل میرزایی نیز در همان گام نخست با حساب سه بر صفر مغلوب لسه بگلاند، دانمارکی شد و از دور مسابقات کنار رفت. 

وزن به اضافه ۶۸ کیلوگرم 

نوید محمدی  با یک برد و یک باخت به کار خود پایان داد تا او نیز از رسیدن به موفقیت بازبماند.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار