جام جهانی ۲۰۱۸ | وزارت امور خارجه روسیه: گزارش رسانه سعودی جعلی است

وزارت امور خارجه روسیه به گزارش یک رسانه سعودی درباره دوپینگ بازیکنان تیم ملی فوتبال این کشور در بازی افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ واکنش نشان داد.

و به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه، وزارت امور خارجه روسیه گزارش رسانه سعودی SADA درباره دوپینگ بازیکنان تیم ملی فوتبال این کشور را جعلی خواند. پیش از این شبکه تلویزیونی ARD آلمان و رسانه سعودی SADA اعلام کردند تیم ملی فوتبال روسیه فقط به خاطر استفاده از مواد  ممنوعه توانست عربستان را در بازی افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ با نتیجه ۵ بر صفر شکست دهد!

دپارتمان دیپلماتیک فیفا نیز چند روز قبل اعلام کرده بود که این نهاد بین‌المللی فوتبال پرونده دوپینگ بازیکنان تیم ملی فوتبال روسیه را بسته و گزارش نهایی به آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ (WADA) ارسال شد. فیفا پس از انجام آزمایش‌هایی هیچگونه نقض قوانین دوپینگ و استفاده احتمالی از مواد ممنوعه توسط بازیکنان تیم ملی فوتبال روسیه را کشف نکرد. کارشناسان WADA نیز با نتایج به‌دست آمده از تحقیق مستقل فیفا موافقت کردند.

وزارت امور خارجه روسیه در واکنش رسانه سعودی نیز آورده است: امیدوار هستیم که خواندن این گزارش جعلی باعث شود تا هواداران فوتبال در عربستان  احساس دیگری بر خلاف حساب‌وکتاب‌های گردآورندگان آن داشته باشند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار