تحلیلی کوتاه از مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور آمریکا/ آمریکایی‌ها مدعی اصلی قهرمانی در مسابقات جهانی

مسابقات قهرمانی کشتی آزاد و فرنگی آمریکا در حالی به اتمام رسید که تمام چهرههای شاخص این کشور در این رقابت‌ها به میدان رفتند.

، مسابقات قهرمانی کشتی آزاد و فرنگی ایالات متحده در حالی به اتمام رسید که تمام چهره های شاخص این کشور در این رقابت‌ها به میدان رفتند. با نگاهی به وضعیت کنونی کشتی آزاد آمریکا و کشتی گیرانی که در اختیار دارند می‌توانیم به این نتیجه برسیم که آمریکایی ها در رقابت های جهانی بوداپست نیز یکی از تیم‌های مدعی جهت رسیدن به عنوان قهرمانی خواهند بود. در ادامه تحلیلی کوتاه از مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور آمریکا را خواهید خواند:

وزن ۵۷ کیلوگرم:

در این وزن توماس گیلمان موفق شد به مقام نخست برسد؛ گیلمان سال گذشته با غلبه بر رضا اطری از کشورمان توانست به فینال رقابت های جهانی پاریس برسد و مدال نقره آن رقابت ها را سینه بزند. این کشتی گیر آمریکایی که سال ۲۰۱۴ در رقابت های جوانان جهان در زاگرب نیز توانسته بود بر رضا اطری غلبه کند، سال گذشته در فینال جام باشگاه های جهان به اطری باخت.

وزن ۶۱ کیلوگرم:

عنوان نخست این وزن به ناشون گرت رسید. این کشتی گیر سیه چرده آمریکایی سبک و سیاقی شبیه به جردن باروز دارد و رقص پاها، جا به جایی به موقع بدن،کار کردن دست ها و حتی ایجاد موقعیت برای یورش به سمت پاهای حریف را از جردن باروز الگو گرفته است و در این دوره از رقابت ها با صلابتی مثال زدنی مقام نخست را از آن خود ساخت. آمریکایی ها طی دو سال گذشته توسط استیبر به یک مدال طلای جهان رسیده اند.

وزن ۶۵ کیلوگرم:

در این لوگان استیبر قهرمان سال ۲۰۱۷ جهان به مقام اول رسید. استیبر سال ۲۰۱۶ قبل از المپیک ریودوژانیرو در جام جایزه بزرگ باکو در وزن ۶۵ کیلوگرم به میدان رفت و موفق شد بر سوسلان رامانوف روسی غلبه کند. یک سال بعد در رقابت های اوزان غیر المپیک به میدان رفت و موفق شد با غلبه بهنام احسان پور به مدال طلای وزن ۶۱ کیلوگرم برسد. این کشتی گیر سمج آمریکایی حالا چند ماهی است که به طور رسمی به جمع ۶۵ کیلوگرمی ها اضافه شده است و در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز موفق شد از سد حاجی علی اف آذربایجانی بگذرد.

وزن ۷۰ کیلوگرم:

جیمز گرین دارنده دو مدال نقره و برنز جهان توانست عنوان قهرمانی در این وزن را از آن خود سازد. این کشتی گیر انرژیک نیز نمونه کوچک شده جردن باروز می باشد و در مبارزاتش همواره تلاش می کند تا با سبک و سیاق باروز به رقابت با حریفان بپردازد. جیمز گرین اولین بار در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ لاس وگاس به میدان رفت که در آنجا به حسن یزدانی باخت و روی سکوی سوم قرار گرفت. وی تا کنون دو بار مقابل مصطفی حسین خانی قرار گرفته است که سهم هر کدام یک پیروزی بوده است.
گرین در رقابت های جهانی پاریس با اقتدار به فینال رسید اما در گام آخر مقابل فرانک چامیزو متوقف شد و به مدال نقره جهان رضایت داد.

وزن ۷۴ کیلوگرم:

در این وزن جردن باروز معروف به مقام نخست رسید. باروز که در این دوره از رقابت ها حریف مطرحی را پیش روی خود نمی دید، راحت تر از سال های گذشته به دوبنده تیم ملی رسید. این کشتی گیر با اخلاق آمریکایی از سال ۲۰۱۱ تا کنون در تمامی مسابقات جهانی و المپیک به میدان رفته است که شش مدال طلا و برنز جهان و المپیک حاصل تلاش وی در طول این سال ها بوده است. باروز تا کنون به هیچ کدام از نمایندگان کشورمان نباخته است.

وزن ۷۹ کیلوگرم:

در این وزن کایل داک توانست به دوبنده تیم‌ملی کشورش برسد. داک که سال ها پشت سر جردن باروز مانده بود پس از آنکه وزن ۷۹ کیلوگرم به اوزان کشتی اضافه شد، فرصت را مغتنم شمرد و توانست خود را عنوان ملی پوش آمریکا و یکی از مدعیان اصلی برای رسیدن به مدال طلای جهان معرفی کند. کایل داک نیز تا کنون مقابل تمام رقبای ایرانی خود به برتری رسیده است و طی یک سال اخیر فقط به احمد گاژی ماگمدوف روسی باخته است.

وزن ۸۶ کیلوگرم:

در این وزن دیوید تیلور به مقام نخست رسید. تیلور چند سالی است که نام خود را بر سر زبان ها انداخته است تا زمانی که در وزن ۷۴ کیلوگرم مبارزه می کرد، رقابت هایی بسیار نزدیک را با جردن باروز برگزار می کرد. دیوید تیلور سال گذشته در رقابت های جام جهانی کرمانشاه مقابل حسن یزدانی (قهرمان جهان و المپیک)، شریف شریف اف (قهرمان جهان و المپیک)، سلیم یاشار (نایب قهرمان جهان و المپیک) و ولادیسلاو والیف (نفر سوم جهان) به برتری رسید اما در رقابت های انتخابی تیم ملی آمریکا مقابل جی دن کاکس شکست خورد و نتوانست تیم کشورش را در مسابقات جهانی پاریس همراهی کند. اولین باری که تیلور مقابل کشتی گیران ایرانی قرار گرفت مربوط می شود به مسابقات سال ۲۰۰۸ جوانان جهان که در وزن ۵۰ کیلوگرم مقابل حسن رحیمی تن به شکست داد. تیلور حالا یکی از مدعیان اصلی برای رسیدن به مدال جهانی محسوب می شود.

وزن ۹۲ کیلوگرم:

مقام نخست این وزن به جی دن کاکس رسید. این کشتی گیر استخوان درشت آمریکایی که طی دو سال گذشته دو مدال برنز را از رقابت های جهانی و المپیک به سینه زده است، در مسابقات جهانی پاریس به دنبال سومین مدال خود می گردد و فاصله زیادی هم تا رسیدن به این هدف ندارد.
این کشتی گیر قلدر آمریکایی که از استقامت بالایی در مبارزات خود سود می برد، سال ۲۰۱۶ در رقابت های جام جهانی لس آنجلس و همچنین در المپیک ریودوژانیرو بر علیرضا کریمی از کشورمان غلبه کرد اما سال گذشته در رقابت های جهانی پاریس زیر دستان حسن یزدانی بر روی سکوی سوم جهان قرار گرفت و مدال برنز را به سینه زد.

وزن ۹۷ کیلوگرم:

کایل اسنایدر دارنده سه مدال طلای جهان و المپیک توانست برای چهارمین سال پیاپی به دوبنده تیم ملی کشورش برسد. جنگیدن تا آخرین لحظه، روحیه و جسارت بالا از خصیصه‌های این کشتی گیر سخت کوش آمریکایی است.
اولین باری که اسنایدر مقابل نمایندگان کشورمان به میدان رفت، مربوط می شود به رقابت های سال ۲۰۱۴ جوانان جهان که در دیدار رده بندی بر پدرام جمشیدی چیره شد. عباس طحان تنها کشتی گیر ایرانی است که تا کنون مقابل اسنایدر به برتری رسیده است. کایل اسنایدر طی سه سال گذشته توانسته است با غلبه بر عبدالسلام گادیسوف، ختاک گازیموف و عبدالرشید سدولایف به سه مدال طلای جهان و المپیک برسد و در رقابت های جهانی بوداپست نیز در کنار سدولایف روسی، بخت نخست رسیدن به مدال طلای این وزن محسوب می‌شود.

وزن ۱۲۵ کیلوگرم:

در این وزن نیکولاس کویازدوفسکی نفر سوم مسابقات جهانی پاریس به مقام نخست رسید. کویازدوفسکی سال گذشته در جام جهانی کرمانشاه به کمیل قاسمی باخت اما در رقابت های جهانی پاریس بر یداله محبی غلبه کرد و باعث حذف نماینده کشورمان از رقابت های جهانی شد. کویازدوفسکی کشتی گیر شش دانگی در این وزن محسوب نمی شود اما اگر در رقابت های جهانی با قرعه ای مناسب مواجه شود، این توانایی را دارد که بین پنج نفر نخست این وزن قرار بگیرد و امتیازات حساسی را به حساب آمریکایی ها واریز کند و در جایگاه تیمی آمریکا تاثیر گذار باشد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار