امضای تفاهم‌نامه میان کمیته‌های ملی پارالمپیک ایران و مجارستان

کمیته‌های ملی پارالمپیک ایران تفاهم‌نامه همکاری با محوریت تبادلات آموزشی و پرورشی امضا کردند.

و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، تفاهم‌نامه مشترک همکاری میان کمیته ملی پارالمپیک ایران و مجارستان عصر امروز با حضور مسئولین هر دو کمیته، توسط محمود خسروی وفا و لاسلو زابو به امضا رسید.

مسعود اشرفی دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در این خصوص گفت: با امضای این تفاهم‌نامه، دو طرف در خصوص زمینه‌های ورزشی، آموزشی، پژوهشی و سایر موارد از ظرفیت‌های موجود در دو کشور استفاده خواهند کرد.

وی افزود: این ظرفیت به‌مرور تبدیل به برنامه‌هایی خواهد شد که نتیجه آن تبادل تیم‌های ورزشی، تبادلات آموزشی در رشته‌هایی که کشورها در آن موفق‌تر عمل کرده‌اند خواهد بود.

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک ایران خاطرنشان کرد: در جریان سفری که رئیس کمیته ملی پارالمپیک کشورمان به مجارستان داشت، مقرر شد تا زمینه‌های مشترک همکاری در قالب یک تفاهم‌نامه تدوین و بر مبنای آن اقدامات آتی صورت گیرد که در سال جاری شاهد اجرایی شدن چند مورد از آن خواهیم بود که به‌محض محقق شدن در خصوص جزئیات آن اطلاع‌رسانی می‌شود.

اشرفی در پایان گفت: در مجموع این تفاهم‌نامه برمبنای تبادلات ورزشی و تبادلات آموزشی خواهد بود که در خصوص آموزش می‌توان به مباحث داوری، مربی‌گری، کلاس‌بندی، مسائل پزشکی، علوم تغذیه و علوم ورزشی و پیرامون تبادلات ورزشی هم به برگزاری اردوهای مشترک یا شرکت در مسابقاتی که در دو کشور ایران و مجارستان برگزار می‌شود، اشاره کرد.

امروز همچنین لاسلو زابو، رئیس کمیته ملی پارالمپیک مجارستان با همراهی فرانک سوری، مدیر ورزشی و آنیتا دانی، مسئول روابط بین الملل این کمیته، از امکانات فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک بازدید کردند.

در ابتدا مسئولین کمیته ملی پارالمپیک مجارستان از کمپ تیم‌های ملی جانبازان و معلولین بازدید کردند و نشستی صمیمانه با مسئولین فدراسیون داشتند. در ادامه این بازدید که با همراهی مسعود اشرفی، دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک ایران همراه بود، از آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک نیز بازدید به‌عمل آمد و در پایان نیز نمایندگان کمیته ملی پارالمپیک مجارستان با حضور در محل تمرینات تیم ملی والیبال نشسته از نزدیک در جریان روند آماده‌سازی تیم ملی قرار گرفتند.

*

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار