جام جهانی ۲۰۱۸| استمداد فدراسیون فوتبال سوئد از پلیس به خاطر توهین به هافبک ترک‌تبار

فدراسیون فوتبال سوئد به خاطر توهین‌های نژادپرستانه علیه هافبک ترک‌تبار تیم ملی این کشور که مقصر شکست برابر آلمان بود به پلیس کشورش شکایت می‌کند.

، رادیو سوئد اعلام کرد که فدراسیون فوتبال سوئد به دنبال توهین‌های نژادپرستانه گسترده علیه جیمی دورماز در شبکه‌های اجتماعی از سوی هواداران تیم ملی این کشور از پلیس برای شناسایی عاملان کمک خواهد خواست.

شب گذشته (شنبه) تیم ملی فوتبال سوئد در حالی که تا دقیقه ۹۵ به تساوی یک - یک برابر آلمان رسیده بود با خطای دورماز روی بازیکن حریف گل دوم را دریافت کرد. در این بازی آلمان با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید و از شانس بیشتری نسبت به سوئد برای حضور در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برخوردار است. آلمان ۳ امتیازی در روز پایانی به مصاف کره‌جنوبی می‌رود و سوئد نیز با همین امتیاز به مصاف تیم قدرتمند و ۶ امتیازی مکزیک خواهد رفت.

حمله هواداران تیم ملی فوتبال سوئد علیه جیمی دورماز که پدرش متولد شهر میدیات ترکیه است پس از پایان بازی با آلمان آغاز شد. در صفحه اجتماعی این بازیکن تیم ملی سوئد نیز بیش از ۳ هزار حمله کلامی نژادپرستانه صورت گرفته است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال سوئد نیز به دنبال این اتفاق گفت: ما چاره‌ای جز ارائه گزارشی به پلیس نداریم و چنین رفتارهایی را تحمل نمی‌کنیم. جیمی دورماز باید روی فوتبال تمرکز کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار