دوره رهبران داوطلب ورزش دانشگاهی در روسیه برگزار شد

دوره رهبران داوطلبی ورزش دانشگاهی به میزبانی روسیه و با حضور دو نماینده از ایران در کازان روسیه برگزار شد.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی جهان (فیزو ) با هدف تحقق یکی از شعارهایش پیرامون توسعه نهضت داوطلبی در ورزش دانشگاهی یک دوره آموزشی مرتبط با مدیریت ورزش و نهضت داوطلبانه را برای بیش از ۱۰۰ نماینده دانشجویی از ۹۲ کشور جهان را برگزار کرد.

این دوره که با هدف توسعه هر چه بیشتر فیزو در دنیا است به مدت هشت روز با کلاس های آموزشی مرتبط به مدیریت ورزشی در روسیه برگزار شد.

در این دوره لوا لوسیوته کارشناس WADA و مدیر آژانس ضد دوپینگ لیتوانی طی سخنرانی برای شرکت گنندگان مطالبی درباره ضد دوپینگ و سیستم ها و فرایندهای مربوط به مسئولیت های مدیریت ورزش در حمایت از ورزش پاک ارائه کرد.

همچنین شرکت کنندگان در حاشیه این دوره که همزمان با مسابقات جام جهانی و بازی ایران و اسپانیا بود به عنوان نیروی داوطلب به تیم داوطلبان شهر کازان کمک کردند.

از کشورمان ایران محمدنور مهیا و مهدی لطیفی فرد از دانشجویان دکتری مدیریت ورزشی در این دوره شرکت کردند.

در این دوره نمایندگان ۱۱۸ کشور با دریافت گواهی به عنوان رهبران جوان به مدت یک سال (۲۰۱۸ تا۲۰۱۹ ) به عنوان سفیران دانشجویان فیزو مسئول اشاعه ارزش های ورزش دانشگاهی خواهند بود.

در پایان این دوره ۱۲ نفر از شرکت کنندگان از کشورهای " سریلانکا ، مالتا ، سوئد ، نامیبیا ، بریتانیا ، آلمان نماینده کل اروپا ، استرالیا ، نیوزلند ، لهستان و کانادا " نشان ویژه سفیران فیزو را دریافت و به عنوان نیروی داوطلب فیزو در فیزو فروم ۲۰۱۸ و یونیورسیاد های زمستانی روسیه و تابستانی ایتالیا حضور خواهند داشت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار