رویای المپیکی ۳۲۴ کاراته‌کا جوان در آخرین مرحله مسابقات گزینشی

آخرین مرحله مسابقات گزینشی المپیک ۲۰۱۸ جوانان بوئنوس آیرس از یک هفته دیگر در اوماگ کرواسی برگزار می‌شود.

و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در آخرین مرحله رقابت‌های گزینشی المپیک ۲۰۱۸ جوانان ، کاراته‌کاهای جوان برای قرار گرفتن در لیست مسافران المپیکی کاراته روزهای سختی را در تاتامی اوماگ خواهند داشت.

سایت فدراسیون جهانی با این مقدمه کوتاه به سراغ اوزان سه گانه این رقابت‌ها در دو بخش پسران و دختران رفت و مدعیان اصلی هر وزن را مورد اشاره قرار داد که البته در این میان نگاه ویژه‌ای به کاراته‌کاهای ایران شده است.

براساس این گزارش در وزن ۵۳- کیلوگرم، "تانیا باروس" از پرتغال با مدال برنز مسابقات جهانی ۲۰۱۷ از شانس خوبی برخوردار است.  فاطمه خنکدار از ایران، "داریا کودووا" از روسیه و "سنا گلینگتن" از استرالیا به عنوان قهرمانان قاره آسیا، اروپا و اقیانوسیه مدعیان اصلی خواهند بود.

در وزن ۵۹- کیلوگرم، مبینا حیدری از ایران، "اوکاهتو" از فرانسه و "الا اداس" از استرالیا از شرایط بهتری نسبت به رقبای خود برخوردار هستند.

در وزن ۵۹+ کیلوگرم نیز، نگین آلتونی از ایران به عنوان قهرمان آسیا می‌خواهد خود را روی سکو ببیند و از عنوان قهرمانی قاره‌ای اش دفاع کند. در این وزن "ساکورا ساواشیما" از ژاپن قهرمان نوجوانان جهان و "جانسا فونسکا" دختر طلایی لیگ جهانی صوفیه از پورتوریکو از شانس بیشتری برای کسب سهمیه المپیک برخوردارند.

در بخش پسران و در وزن ۶۱- کیلوگرم که با ۶۶ کاراته‌کا بیشترین شرکت کننده را دارد، انتظار می‌رود مبارزاتی در سطحی بالا شاهد باشیم. حضور قهرمانان قاره‌ای از جمله "هنسی" از نیوزلند، "دکلان" از استرالیا، "ویکتور خسوس\ از مکزیک، "آیارسال محمد" از اندونزی و "عادل عبداله حمد" از اردن نفرات برجسته این وزن هستند . البته نباید فراموش کرد علیرضا فرجی با پشتوانه برنز نوجوانان جهان و آسیا کاراته‌کایی است که می تواند معادلات را بر هم بزند.

در وزن ۶۸- کیلوگرم، "ارن آکوت" دارنده مدال برنز جهان از ترکیه، "کوتارو ناکامورا" از ژاپن، ابوالفضل میرزایی از ایران، "یونس سالمی" از فرانسه رقبای جدی برای هم قطارانشان در این وزن خواهند بود.

در وزن ۶۸+ کیلوگرم، "اچ چاپی"، نایب قهرمان جهان از مراکش، "کیسی ساکییاما" قهرمان آسیا از ژاپن، "جفری راکاوا" از نیوزلند نفرات مدعی این وزن هستند. ضمن اینکه نوید محمدی از کشورمان به عنوان نایب قهرمان آسیا نیز بی تردید در ردیف مدعیان این وزن خواهد بود.

این رقابت‌ها طی ۲ روز و در روزهای جمعه و شنبه ۸ و ۹ تیر ماه برگزار خواهد شد.در روز جمعه مسابقات در تمام اوزان برگزار می‌شود و نفرات اول و دوم هر وزن راهی بوئنوس آیرس می‌شود و در دومین روز، یعنی روز شنبه بار دیگر تمامی کاراته کاها به جز فینالیست های روز قبل به مصاف هم می‌روند تا نفرات اول و دوم اوزان سه گانه دختران و پسران آخرین سهمیه‌های حضور در المپیک جوانان را بدست آورند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار