پورعلی‌گنجی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی تسنیم به روسیه: همه خوب بازی می‌کنیم تا توپی به رونالدو نرسد/در حق سردار کم‌لطفی شد

مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است که در صورت خوب بازی‌کردن بازیکنان تیم ملی مقابل پرتغال توپی به ستاره این تیم نخواهد رسید.

خبرنگار اعزامی از روسیه، یکی از بازیکنانی که در دو دیدار ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی عملکرد خوبی داشته، بدون شک مرتضی پورعلی‌گنجی است، مدافعی که در بازی با اسپانیا هم به‌همراه سایر بازیکنان اجازه نفوذ به شاگردان فرناندو هیرو نداد و دروازه ایران هم روی یک اشتباه رقم خورد.

مرتضی پورعلی‌گنجی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی به روسیه در خصوص دیدار با اسپانیا، ناراحتی سردار آزمون، دیدار با پرتغال و شانس ایران برای صعود، مهار رونالدو و... صحبت کرده است.

تسنیم: می‌توان گفت عملکردمان مقابل اسپانیا با وجود شکست جای تبریک داشت. خودت هم به‌عنوان یکی از عناصر دفاعی کم‌اشتباه یا بهتر است بگوییم بی‌اشتباه ظاهر شدی. در خصوص این بازی صحبت می‌کنی؟

ما روی یک اتفاق گل خوردیم، در حالی که می‌توانستیم از این بازی مساوی بگیریم. می‌شد که شکست نخوریم و حق ما باخت نبود و من به هم‌تیمی‌هایم می‌بالم چون همه مردانه و با جان‌ودل بازی کردیم. شانس در بازی با اسپانیا با ما یار نبود. هم شما و هم مردم می‌دانید که بازی مقابل اسپانیا بسیار سخت است و خدا را شکر توانستیم با بازی خوب و مردانه دل مردم را شاد کنیم.

تسنیم: بعد از بازی هم صحبت‌هایی از سوی سردار آزمون صورت گرفت و این بازیکن با بغض از مردم گلایه کرد که اگر او را نمی‌خواهند، دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کند، این اتفاق خیلی تلخ بود.

سردار بازیکن بسیار خوب و بازیکن بسیار بزرگی است، هم در ایران و هم در آسیا او جزو بهترین بازیکنان است و به‌نظرم در حق او کم‌لطفی شد. فشار زیادی روی سردار بود و به‌نظرم کسی که فوتبال را متوجه می‌شود و تمام مردم، می‌دانند که سردار چه بازی‌هایی برای تیم ملی انجام داده است. ما هم در گروه سختی قرار گرفته‌ایم که بهترین تیم‌های دنیا هستند و بهترین بازیکنان را در خط دفاعی دارند. کار برای هیچ مهاجمی در این شرایط راحت نیست و به‌نظرم نباید با یک سری صحبت‌ها سردار را زیر فشار می‌بردیم. امیدوارم برخی‌ها این مسئله را درک کرده باشند.

تسنیم: البته پس از این اتفاقات از او حمایت خوبی هم صورت گرفت.

به هر حال همه باید از این سرمایه بزرگ تیم ملی حمایت کنیم. به‌نظرم سردار آزمون هم بعد از کریستیانو رونالدو، فنی‌ترین مهاجم گروه B جام جهانی است.

تسنیم: البته تقابل با رونالدو را پیش‌ِرو داریم، آن هم در شرایطی که پس از بازی با اسپانیا همه به پیروزی مقابل پرتغال امیدوار شده‌اند.

نمایشی که ما مقابل اسپانیا داشتیم، حاصل تلاشی بود که انجام دادیم. خود من در عقب زمین تا سایر بازیکنان در خط حمله، همه از جان‌ودل مایه گذاشتیم. به‌نظرم مردم درست امیدوار شده‌اند و با نمایشی که مقابل اسپانیا داشتیم، در بازی با پرتغال تمام توان خود را خواهیم گذاشت تا در بازی با پرتغال به‌امید خدا بتوانیم پیروز شویم و به دور بعدی برویم.

تسنیم: پیش از بازی با اسپانیا خیلی‌ها نگران مهار دیه‌گو کاستا بودند که به‌جز گلی که اتفاقی دریافت کردیم، موقعیت زیادی نصیب او نشد، همین نگرانی برای بازی با پرتغال و مقابل کریستیانو رونالدو وجود دارد، قول می‌دهی او و پرش‌های نگران‌کننده‌اش را مهار کنی؟

ما با هم دفاع می‌کنیم و با هم حمله می‌کنیم. در بازی با اسپانیا فکر می‌کنم پنج توپ هم به پای دیه‌گو کاستا برخورد نکرد و اتفاقی گل زد. تمام بازیکنان خوب کار کردیم که توپی به کاستا نرسید. در بازی با پرتغال هم سعی خواهیم کرد همه خوب بازی کنیم تا توپی به رونالدو نرسد. ان‌شاءالله او نمی‌تواند کاری انجام دهد.

گفت‌وگو: علیرضا محرمی

*

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار