رهبری: تلاش می‌کنیم مدال نقره مسابقات آسیایی را به طلا تبدیل کنیم

شمشیرباز ملی‌پوش کشورمان گفت: تلاش می‌کنیم تا مدال نقره تیمی بازی‌های آسیایی دوره قبل را در جاگارتا به طلا تبدیل کنیم.

محمد رهبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی اظهار داشت: سال ۹۶ برای من بهترین سال از زمان حضورم در رشته شمشیربازی بود و مدال‌های خوبی کسب کردم. در ابتدا مدال نقره انفرادی و نقره تیمی مسابقات قهرمانی آسیا را به دست آوردم دو ماه بعد و در اولین حضور شمشیربازی ایران در مسابقات دانشجویان جهان در بخش انفرادی و تیمی صاحب مدال شدم. در باشگاه‌های آسیا به یک مدال طلا و یک نقره رسیدم و در نهایت در اسفند ماه در کنار هم تیمی های خوبم مدال نقره تیمی جهان را به دست آوردم که مدال با ارزشی محسوب می شود. به همین دلیل سال ۹۶ را دوست داشتم و همیشه در ذهنم باقی خواهد ماند.

وی در ادامه افزود: مسابقات گرندپری کره جنوبی را پیش رو داریم و فرصت خوبی است تا رنکینگ و امتیازات خود را ارتقا دهیم.

ملی‌پوش سابر کشورمان با اشاره به بازی های آسیایی جاکارتا گفت: ما تلاش می‌کنیم تا در ابتدا مدال نقره تیمی بازی‌های آسیایی دوره قبل را به طلا تبدیل کنیم در ادامه هم با توجه به عدم کسب مدال انفرادی در دوره گذشته می خواهیم دو مدال هم در بخش انفرادی به سبد کاروان ایران اضافه کنیم.

شمشیرباز تیم ملی کشورمان تصریح کرد: در بازی های آسیایی و در بخش انفرادی شمشیربازی سقف ورزشکار وجود دارد و حداکثر دو نفر می توانند از هر کشور حضور داشته باشند. ما هم تلاش می کنیم تا هر دو مدال این بخش را برای ایران کسب کنیم.

رهبری با اشاره به ارتقا جایگاهش در رنکینگ جهانی یادآور شد: در حال حاضر خود را از رده پنجاه به بیست‌و‌هشتم رساندم و مطمئنا بعد از مسابقات کره تا جایگاه بیست و پنجم رنکینگ جهانی نیز صعود خواهم کرد.

وی گفت: تمام هدف ما این است که خود را برای بازی های آسیایی جاکارتا در اوج آمادگی نگه داریم. در حال حاضر مدال طلای بازی‌های آسیایی و کسب سکو در المپیک مهم‌ترین برنامه سابر است. این هدف برای ما دور از دسترس نیست و همه تمرکز خود را برای محقق کردن این خواسته قرار داده ایم.

سابریست کشورمان در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم در سال ۹۷ کسب مدال طلای بازی های آسیایی را محقق کنیم و در المپیک ۲۰۲۰ نیز با کسب مدال خواسته سابر را عملی کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار