باربوسا: خدا به ما در بازی با تیم سازمان‌یافته ایران کمک کند/ به موفقیت پرتغال اطمینانی ندارم

یک مدیر برنامه مطرح فوتبال پرتغالی درباره رویارویی تیم ملی کشورش برابر ایران در دور پایانی مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اظهار نظر جالبی کرد.

خبرگزاری  تسنیم، پائولو باربوسا نوع بازی تیم ملی فوتبال پرتغال برابر مراکش را مورد انتقاد قرار داد و مطمئن نیست که کریستیانو رونالدو در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حضور یابد.

این مدیر برنامه مطرح فوتبال پرتغال در این رابطه گفت: اگر تیم ملی فوتبال پرتغال بخواهد در بازی پایانی برابر ایران همانند بازی با مراکش باشد شانسی برای صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نخواهد داشت. شوخی هم نمی‌کنم و الان تردیدهای زیادی درباره پرتغال دارم. از چه چیزی در بازی تیم ملی فوتبال پرتغال خوشم نمی‌آید؟ از بسیاری از ازدواج‌ها در برنامه‌ها!

باربوسا در ادامه انتقادهایش از تیم ملی فوتبال پرتغال افزود: تیم ما بسیار آرام است و مسئله مهمتر این‌که برخی بازیکنان از حفظ و کنترل توپ هراس دارند. تیم ملی پرتغال اعتماد به نفس خود را از دست داده است. چرا؟ پرسشی که هنوز پاسخ داده نشده است. کمک‌ها نیز تاثیری نداشت و ترکیب تیم ملی پرتغال باید تکانی بخورد. بسیاری از بازیکنان اعتماد مرا جلب نکردند. ماریو نشان داد که دور از شرایط ایده‌آل است. مونتینیو نیز بازی کم‌رنگی از خود به نمایش گذاشت. شکایت‌های نیز از رفائل کوریرو در خط دفاعی وجود دارد. او بسیار ضعیف بازی کرد. پرتغال مرا و بسیاری از هوادارانش را ناامید کرد. همه از بازی ضعیف این تیم برابر مراکش متعجب شدند. مراکشی‌ها بهتر، زیباتر و سرعتی‌تر از پرتغال بازی کردند. به طور کلی پرتغال در بازی با مراکش خوش‌شانس بود و شایستگی پیروزی را نداشتیم.

وی ادامه داد: به هر حال چشم‌انداز آینده مهم است. اسپانیایی‌ها در بازی با ایران فوتبال کاملی را به نمایش گذاشتند و تعجب‌برانگیز نیست که فرناندو سانتوس (سرمربی پرتغال) انتقادهایی از تیمش دارد. فکر می‌کنم زمان تغییراتی در ترکیب تیم ملی پرتغال فرا رسیده است. نمی‌توانیم از کنار آن بگذریم، زیرا در این غیر این صورت با مشکلات جدی برابر ایران مواجه خواهیم شد. فراموش نکنید که تیم ملی فوتبال ایران را کارلوس کی‌روش هدایت می‌کند. کسی که از ضعف‌های تیم ملی فوتبال پرتغال آگاه است.

باربوسا درباره رده‌بندی نهایی گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اظهار  داشت: اسپانیا در صدر جدول جای خواهد گرفت و مراکش به هیچ چیزی در بازی پایانی نیازی ندارد اما کدام تیم دوم می‌شود؟ پرتغال یا ایران؟ رد نمی‌کنم که پرتغالی‌ها با ارائه بازی همانند مراکش به زمین می‌خورند و باید به خانه بازگردند.

او درباره رویارویی احتمالی تیم ملی فوتبال روسیه و پرتغال در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ خاطرنشان کرد: ابتدا باید ببینیم رونالدو و پرتغال برابر ایران هنوز هم می‌توانند بازی خود را ارائه دهند. منتظر تغییر تیم ملی پرتغال می‌مانم. در غیر این‌صورت از رویارویی روس‌ها با ایرانی‌ها در مرحله یک‌هشتم نهایی شگفت‌زده نمی‌شوم. خدا به ما در مقابله با تیم سازمان‌یافته آسیایی (ایران) کمک کند. البته هنوز به موفقیت نهایی در این بازی از سوی پرتغال اطمینانی ندارم.

تیم ملی فوتبال پرتغال ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه دوشنبه هفته آینده در بازی پایانی گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در ورزشگاه شهر سارانسک جمهوری موردویا به مصاف ایران خواهد رفت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار