مهدوی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی تسنیم به روسیه: یکی از سخت‌ترین بازی‌های تاریخ‌مان را مقابل اسپانیا داریم/ رمز موفقیت تیم ملی ۳ امتیاز دیدار نخست بود

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان اعتقاد دارد تیم ملی یکی از سخت‌ترین دیدارهای تاریخ خود را مقابل اسپانیا در پیش دارد.

خبرنگار اعزامی از روسیه، مهدی مهدوی کیا که به عنوان میهمان فیفا برای تماشای دیدار ایران - اسپانیا به روسیه سفر کرده است،‌ گفت‌و‌گویی با خبرنگار اعزامی تسنیم درباره دیدار تیم ملی ایران مقابل اسپانیا و همچنین امیدواری او برای صعود انجام داده است که می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

تسنیم: در سالگرد پیروزی ایران مقابل آمریکا در جام جهانی ۹۸، خیلی از افراد خرافاتی باور دارند امروز روز صعود تیم ملی به مرحله بعد است و پس از دیدار ایران و آمریکا که تیم ملی با لباس قرمز به زمین رفته بود،‌ در این دیدار هم تیم ایران با لباس قرمز پیروز خواهد شد و به مرحله بعد صعود خواهد کرد.

من به این داستان‌ها اعتقاد ندارم، چون دوست دارم فوتبالی صحبت کنم. ما بازی خیلی سختی مقابل اسپانیا داریم و قطعاً یکی از سخت‌ترین بازی‌های تاریخ فوتبال‌مان را در پیش داریم. اسپانیا تیم بسیار قُلدر، با تجربه و تاکتیک پذیری است  و بازیکنان تکنیکی بسیاری دارد، اما مهم این است در ۹۰ دقیقه چه اتفاقی می‌افتد. این مهم است که شروع بازی چطور باشد و ما تا کجا می‌توانیم پیش برویم و گل نخوردن‌مان تا کجا ادامه خواهد داشت. در هر صورت باید امیدوار باشیم و نمی‌توانیم از الان بگوییم که بازنده هستیم.

تسنیم: کی‌روش هم در نشست خبری اعتقاد داشت هر نتیجه‌ای مقابل اسپانیا به دست بیاوریم برای ما پیروزی است.

بله، شما دقت کنید روی تیم ما هیچ فشاری نیست. اگر حتی خدای نکرده به اسپانیا هم ببازیم کسی به تیم ما ایراد نخواهد گرفت. چون با توجه به سوابق فوتبالی و فاصله فوتبال دو کشور شاید این اتفاق بیفتد، اما اگر خلاف این قضیه اتفاق بیفتد آن موقع همه معادلات را به هم ریخته‌ایم و فشار زیادی روی تیم حریف خواهد آمد. اسپانیا بازی اول خودش را هم مساوی کرده و دوست دارد به گل زودهنگام برسد و هر چقدر از زمان بازی بگذرد آن‌ها عصبانی‌تر می‌‌شوند. در هر صورت امیدوارم یک اتفاق خوب در این مسابقه رقم بخورد و شاهد موفقیت تیم ملی باشیم.

تسنیم: شما در مراسم قرعه‌کشی جام جهانی هم حاضر بودید و آنجا همه فکر می‌کردند ایران با سه شکست جام جهانی را ترک خواهد کرد،‌ اما امروز تیم ملی دیدار نخست خود را مقابل مراکش پیروز شده است و امید زیادی به صعود به مرحله بعد دارد.

گروه ایران یکی از سخت‌ترین گروه‌های بود که می‌شد در آن حضور داشته باشیم. مراکش قهرمان آفریقا، اسپانیا قهرمان سابقه جهان و پرتغال قهرمان اروپا، اما الان موج امیدواری در ما وجود دارد. رمز موفقیت سه امتیاز بازی اول بود که خوشبختانه به دست آوردیم و در این حالت تا روز آخر به صعود امیدوار خواهیم بود. یعنی حتی اگر به اسپانیا هم ببازیم در بازی با پرتغال امیدواریم که به مرحله بعد صعود کنیم. در هر صورت باید ببینیم مقابل اسپانیا چه نتیجه‌ای رقم خواهد خورد، ضمن اینکه نتیجه بازی مراکش و پرتغال هم مهم است. همیشه باید امیدوار بود. فوتبال قابل پیش‌بینی نیست. شما می‌بینید ایسلند، آرژانتین را متوقف کرد و سوئیس هم برزیل را. شما می‌بینید این امیدواری همیشه در فوتبال است و به همین خاطر هم این رشته به این اندازه شیرین است. فوتبال، بسکتبال نیست که همه چیز از قبل مشخص باشد. به نظرم همه باید امیدوار باشند و این انرژی مثبت بین مردم وجود داشته باشد. تیم ما هم زحمت خودش را خواهد کشید تا شاهد یک موفقیت ملی باشیم.

تسنیم: حضور شما و پیشکسوتان نیز باعث بالا رفتن روحیه بازیکنان خواهد شد.

ما آمده‌ایم و طرفدار تیم ملی هستیم و خیلی دوست داریم یک اتفاق خوب بیفتد. در روسیه طرفداران زیادی داریم و قطعاً تعداد آن‌ها در ورزشگاه بیشتر از هواداران اسپانیا است. امیدوارم امروز شاهد یک بازی و اتفاق خوب باشیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار