جام جهانی ۲۰۱۸| پرتغال با گلزنی رونالدو پیروز به رختکن رفت

در آغاز دور دوم بازی‌های گروه B‌ جام جهانی ۲۰۱۸، پرتغال به صعود به مرحله حذفی امیدوار شد.

، در آغاز روز هفتم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه امروز (چهارشنبه) از ساعت ۱۶:۳۰ به‌وقت تهران در ورزشگاه لوژنیکی شهر مسکو، از گروه دوم، تیم‌های فوتبال پرتغال و مراکش با قضاوت مارم گیه‌گر آمریکایی به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان نیمه اول با پیروزی یک بر صفر تیم ملی پرتغال به پایان رسید. تک‌گل ۴۵ دقیقه نخست این بازی را کریستیانو رونالدو از روی یک ضربه کرنر در دقیقه ۴ به‌ثمر رساند.

در نیمه نخست این دیدار در حالی که هنوز چند دقیقه از آغاز مسابقه نگذشته بود، پرتغال که بازی را هجومی آغاز کرده بود صاحب یک ضربه کرنر شد که با ضربه سر کاپیتانش به گل تبدیل شد. یک لحظه عدم تمرکز مدافعان نماینده آفریقا و از بین رفتن نظم خط دفاعی آنها برای این تیم گران تمام شد.

با این گل رونالدو شمار گل‌های خود در جام جهانی ۲۰۱۸ را به ۴ گل افزایش داد تا جایگاهش را در صدر جدول برترین گلزنان جام بیست‌و‌یکم تثبیت کند. رونالدو در حالی تا اینجای کار ۴ گل به‌ثمر رسانده که در جام جهانی قبلی (۲۰۱۴ برزیل) کلاً ۳ گل زده بود.

همچنین رونالدو به دومین بازیکن تاریخ فوتبال پرتغال تبدیل شد که در یک دوره جام جهانی حداقل ۴ گل می‌زند. نفر اول اوزه‌بیوی فقید بود که در جام جهانی ۱۹۶۶ انگلیس ۹ گل زد.

این هشتاد و پنجمین گل ملی رونالدو بود و باعث شد که او در جدول برترین گلزنان ملی جهان از فرانس پوشکاش اسطوره فوتبال مجارستان سبقت بگیرد و حالا بعد از علی دایی با ۱۰۹ گل در رده دوم بایستد، به این ترتیب رونالدو به برترین گلزن ملی قاره اروپا تبدیل شد.

*

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار