جام جهانی ۲۰۱۸| تحلیل مارکا؛ شک‌ و تردیدهای هیرو برای مصاف با ایران

نشریه مارکای اسپانیا در آستانه مصاف تیم ملی این کشور مقابل مردان کارلوس کی‌روش، برنامه‌های تاکتیکی ماتادورها را بررسی کرده است.

و به نقل از نشریه مارکا، بعد از اخراج خولن لوپتگی از سرمربیگری تیم ملی اسپانیا، فرناندو هیرو لحظه‌ای برای پذیرش پیشنهاد هدایت تیم ملی کشورش تردید نگرد. او عصر روز سیزدهم ژوئن هدایت اسپانیا را برعهده گرفت، دو روز بعد از بازی سخت تیمش مقابل پرتغال یک امتیاز گرفت و حالا تیمش را برای دومین بازی‌اش در جام جهانی مقابل ایران آماده می‌کند. ۶ روز از انتصاب او به عنوان سرمربی ماتادورها می‌گذرد و کاپیتان سابق تیم ملی اسپانیا برنامه‌هایی برای نتیجه گرفتن از بازی مقابل ایران دارد که برخی از آنها واضح و برخی دیگر مبهم هستند.

تردید‌ها

۱- کارواخال یا ناچو؟
 این اصلی‌ترین نکته مبهم بازی امشب برای فرناندو هیرو است. در حالی که به نظر می‌رسد دنی کاروخال، دفاع راست رئال مادرید توانسته ریکاوری کند و با هم‌‌تیمی‌هایش به طور کامل تمرین کند، هیرو هنوز هم مردد است که آیا باید ریسک کند و به او میدان دهد یا اینکه مانند بازی قبلی ناچو را در ترکیب اصلی قرار دهد، به خصوص که ناچو در بازی مقابل پرتغال عملکرد خوبی داشت و یک گل هم زد.

۲- به مارکو آسنسیو میدان بدهد یا نه؟
 آسنسیو، هافبک هجومی رئال مادرید تا زمانی که خولن لوپتگی سرمربی ماتادورها بود، دقایق زیادی در ترکیب این تیم بازی کرد اما در بازی مقابل پرتغال، فرناندو هیرو از او استفاده نکرد و ترجیح داد که فرصت‌های تعویضش را برای میدان دادن به ایاگو آسپاس، تیاگو آلکانتارا و لوکاس واسکز استفاده کند. هیرو بر اهمیت تمام بازیکنانش برای تیم ملی تأکید کرده اما باید دید که در کازان، فرصت به آسنسیو می‌رسد یا داستان بازی با پرتغال تکرار می‌شود.

۳- انتخاب تعویضی‌ها
فرناند هیرو در بازی مقابل اسپانیا تعویض‌های انجام داد که از برتری ۳ بر ۲ تیمش محافظت کند. درست است که این هدف در نهایت برای او حاصل نشد - چون رونالدو با ضربه ایستگاهی استادانه‌اش بازی را به تساوی کشاند - اما واقعیت این است که او روی نیمکتش بازیکنانی دارد که می‌توانند در هنگام گره خوردن کار، روند بازی و سرنوشت آن را تغییر دهند، مهم اما شناسایی بازیکنانی است که بتوانند چنین تأثیری بر روند بازی بگذارند.

۴- رودریگو

رودریگو، مهاجم والنسیا در بازی اول اسپانیا مقابل پرتغال فرصت بازی به دست نیاورد. در واقع با عملکردی که دیه‌‌گو کاستا در آن بازی ارائه کرد و دو گلی که زد، بحث درباره اینکه کدام مهاجم تیم هیرو شایستگی بازی مقابل ایران را دارد تمام است اما حالا این سؤال مطرح است که اگر هیرو بخواهد مهاجم اتلتیکومادرید را تعویض کند، به رودریگو میدان خواهد داد یا مانند بازی قبلی باز هم به آسپاس اعتماد می‌کند.

قطعیات

۱- دخه‌آ مورد اعتماد است

هیرو همانطور که در کنفرانس خبری پیش از بازی گفت به سنگربان منچستریونایتد با وجود گاف مهلک بازی اولش اعتماد دارد. پس او مقابل ایران هم در سنگر ماتادورها خواهد ایستاد.

۲- حرکت در مسیر لوپتگی

با توجه به شرایط اضطراری که با اخراج ناگهانی لوپتگی در فاصله تنها دو روز به اولین بازی اسپانیا در اردوی این تیم به وجود آمد، هیرو عملاً تصمیم گرفته است که تغییرات بزرگی در سیستم بازی لوپتگی و تاکتیک‌های او به وجود نیاورد. در حقیقت او برای اعمال تغییرات بزرگ وقت ندارد و باید در همان مسیری حرکت کند که خولن تیم را قرار داده بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار