باقرزاده: پاکدامن فوق‌العاده بود / با توجه به نتایج سابر دختران این تیم باید به جاکارتا اعزام شود

رئیس فدراسیون شمشیربازی عملکرد نمایندگان ایران در روزهای نخست مسابقات قهرمانی آـسیا را تشریح کرد.

 فضل‌الله باقرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درخصوص کسب مدال برنز علی پاکدامن در مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا اظهار داشت: پاکدامن امروز باید مدال طلا را به دست می‌آورد، اما در مورد او ناداوری شد و نتوانست راهی فینال شود. او برابر نفر اول رنکینگ دنیا از کره فوق العاده ظاهر شد و در حالی که حریفش بریده بود با ناداوری شکست خورد. پاکدامن به دلیل سر و صدای زیاد سالن صدای سوت داور را نشنید و کارت قرمز گرفت. هرچقدر هم تماشاگران و ما اعتراض کردیم نتیجه نداد.

وی در ادامه افزود: امروز روز پاکدامن بود و عالی ظاهر شد امیدواریم جمعه در بخش سابر تیمی هم نتایج خوبی کسب کنیم.

رئیس فدراسیون شمشیربازی در مورد عملکرد دختران در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: دختران ما در سابر فوق‌العاده بودند، آنها ۵ - ۶ ماه اردوی شبانه روزی را پشت سر گذاشتند و از نتایج آنها راضی هستند. در سال‌های قبل دختران ما در مرحله پول حذف می‌شدند ولی در این دوره تا جدول ۳۲ نفره بالا آمدند و حتی نجمه سازنچیان در جمع ۸ نفر قرار گرفت و پای مدال بود. دختران ما در فلوره خوب نبودند در بخش اپه نیز عملکردشان بد نبود. در مجموع باید بگویم دختران فراتر از انتظار ظاهر شدند.

باقرزاده تاکید کرد: محمدرضایی در فلوره عملکرد خوبی داشت و نهم شد. این که می‌گویم نهم نتیجه خوبی است، به این دلیل است که در ۸ نفر نخست تنها شمشیربازانی از کره، چین و ژاپن حضور داشتند.

وی در خصوص سطح مسابقات نیز گفت: سطح مسابقات قهرمانی آسیا دو برابر بازی‌های آسیایی است چون در این مسابقات چین، کره، قزاقستان و هنگ‌کنگ هر کدام ۴ نماینده دارند و همچنین ضریب این مسابقات ۲ است و نتایج آن در رنکینگ جهانی تاثیر دارد به همین دلیل حریفان با تمام قدرت حاضر می‌شوند، اما در بازی‌های آسیایی در بخش انفرادی هر کشور ۲ نماینده دارد.

رئیس فدراسیون شمشیربازی  تاکید کرد: دختران ما فردا در بخش سابر تیمی برابر فیلیپین قرار می‌گیرند و در صورت پیروزی باید با کره که جزو دو تیم اول جهان است دیدار کنند. امیدواریم نتیجه خوبی کسب کنند. جمعه هم مردان ما در سابر تیمی با حریفان مسابقه می‌دهند که نسبت عملکرد آنها نیز خوش‌بین هستم.

باقرزاده در پایان در خصوص این که نتایج مسابقات قهرمانی آسیا در افزایش سهمیه شمشیربازی در بازی‌های آسیایی تاثیر خواهد داشت، گفت: قرار بود اگر دختران ما در مسابقات قهرمانی آسیا بدرخشند به سهمیه‌های ما در بازی‌های آسیایی اضافه شود. الان هم دختران ما در بخش انفرادی سابر نتایج خوبی گرفتند و باید به جاکارتا اعزام شوند و قرار ما هم همین بود. ما در رشته شمشیربازی ۳ اسلحه داریم و باید علاوه بر بحث نتایج و درخشش جنبه حمایتی نیز از این رشته وجود داشته باشد. پس از پایان مسابقات باید با صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک، سجادی سرپرست کاروان ایران، شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک و ستاد بازی‌ها صحبت کنم و امیدوارم که سهمیه ما افزایش پیدا کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار