صالحی‌امیری: بعد از فوتبال، والیبال و کشتی، حالا نوبت درخشش کبدی است/ با کمک خادم در حال رایزنی با اسپانسرها هستیم

رئیس کمیته ملی المپیک در بازدید از اردوی تیم ملی کبدی گفت که پس از فوتبال، والیبال و کشتی، حالا نوبت درخشش ورزشکاران این رشته است.

خبرنگار ورزشی ، سید رضا صالحی‌امیری در جمع اعضای تیم ملی کبدی گفت: دوست دارم بیشتر شنونده باشم و مشکلات و نکات را از زبان شما بشنوم.

اسدالله کبیر مدیر تیم‌های ملی کبدی در این دیدار به تشریح آخرین وضعیت کبدی پرداخت و گفت: بچه‌ها از نظر شرایط بهداشتی در موقعیت خوبی نیستند. آنها تلاش می‌کنند تا بهترین را مدال را بگیرند و امکانات بهتری می‌خواهند. ما تنها دو بازی تدارکاتی با تیم ب داشتیم. ضمن اینکه بازی دوستانه با سریلانکا و کره جنوبی هم لغو شد.

همچنین مازندرانی سرمربی تیم ملی گفت: با امکانات موجود بیشترین تلاش را انجام می‌دهیم. انتظار داریم سیر رو به رشد کبدی ادامه داشته باشد و نیروهای جدید از پایه به تیم ملی اضافه شوند. بعضا امکانات می‌رسد ولی در زمان مناسب نیست. گاهی منابع دیر به دست ما می‌رسد، البته این نگاه مثبت به کبدی بسیار مهم است.

در ادامه فاضل اتراچالی، بازیکن تیم ملی عنوان کرد: شرایط اردو بهتر از قبل است، البته مشکل اینجاست که ما بازی تدارکاتی نداشتیم. امیدوارم با فراهم شدن این مسابقات نقاط ضعف شناسایی شود.

صالحی امیری نیز یادآور شد: ما از روحیه شما روحیه می‌گیریم. شما سه ویژگی دارید؛ اول اینکه جمعیت با اخلاق و دوست داشتنی و دور از حاشیه هستید که برای ما ارزشمند است. دوم اینکه کبدی جزو امیدهای ما در جاکارتا و عرصه جهانی است و سجادی به مدال‌آوری شما در جاکارتا امیدوار است. آنچه برای ما اهمیت دارد این است که از ظرفیت‌های خود استفاده کنید و این برای ما خوشایند است.

وی ادامه داد: وزارت ورزش و کمیته همه امکانات خود را بسیج کرده و همه چهره‌های صاحب نظر کنار هم هستند و هدف ما هم تنها موفقیت شماست. آکادمی برای شماست از امکانات آن استفاده کنید. شما هم کم خرج هستید و هم اینکه بی‌منت تلاش می‌کنید. مردم انتظار خاصی از قهرمانان دارند. فوتبال، والیبال، کشتی و ووشو و ... درخشیدند و نوبت به کبدی است. با این حال نباید انتظار غیر واقعی داشت. اگر مدال‌آوری کردید خوشحال می‌شویم اگر نشد چیزی از ارزش‌های شما کم نمی‌شود.

تسنیم صالحی‌امیری همچنین در جمع خبرنگاران گفت: آنچه در این مسیر شکل گرفته آشنایی با مشکلات و عرض خسته نباشید است. وزارت ورزش و کمیته و فدراسیون‌ها همه ظرفیت خود را برای برگزاری مسابقات در شأن ایران به کار گرفته‌ و همه را برای درخشش ایران به میدان آورده‌اند. ما ۷۰ درصد بودجه را پرداخت کردیم. البته ناچیز است و وزارت ورزش هم در تلاش است تا بخشی از بودجه را تامین کند.

وی افزود: تیم کبدی با اخلاق و ترکیبی از کل ایران است. ملی‌پوشان این تیم تجهیزات زیادی نیاز ندارد و از خلاقیت‌های خود استفاده می‌کنند. تلاش رئیس فدراسیون جهش به سمت قهرمانی است. آنها دو تورنمنت در پیش دارند و ما باید تمام بسترها را فراهم‌کنیم تا دغدغه نداشته باشند. ما هم از نظر اسکان و هتل کوتاهی نمی‌کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: ما هر روز در ستاد اعزام‌ جلساتی داریم و در چند جبهه در تعامل هستیم. بحث اعزام و هزینه‌ها از یک سو و تعامل با ستاد برگزاری مسابقات در جاکارتا و OCA از یک سو از برنامه‌های ما است. شخصا مشکلی که قابل حل نباشد ندیدم.

صالحی‌امیری گفت: نباید در قهرمانان استرس ایجاد کنیم. ما انتظار داریم از نقره به طلا برسند، ولی اگر نشد، از ارزش آنها کاسته نمی‌شود.

وی در خصوص دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل اسپانیا گفت: هدف‌گذاری ما رسیدن به جام جهانی بود. دیدار با مراکش، جوانمردانه بود و هر نتیجه رقم می‌خورد برای ما پیروزی بود.

رئیس کمیته ملی المپیک عنوان کرد: کل منابع کمیته برای فدراسیون‌ها محدود و نیاز آنها چند برابر است. به دلیل محدودیت منابع، هیئت اجرایی سقف را ۲ میلیارد اعلام کرد. این به معنای کم شدن نیست، بلکه یک سیاست است و بودجه‌ای را کم نکرده‌ایم. سیاست ما توزیع عادلانه منابع کمیته برای ۵۲ فدراسیون است و کشتی مشمول این آیین نامه است. با کمک خادم در حال رایزنی با اسپانسرها هستیم. کشتی از امیدهای ما است و همه باید کمک کنیم. با بازگشت خادم ثبات به کشتی بازگشته است. ما هر مقداری از اسپانسر و سازمان برنامه دریافت کنیم به فدراسیون‌ها می‌پردازیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار