تیم کشتی آزاد ناشنوایان ایران نایب قهرمان جهان شد

تیم کشتی آزاد جوانان ایران به مقام نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی جوانان جهان دست یافت.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، تیم کشتی آزاد جوانان ناشنوایان کشورمان در سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان کشتی در "ولادیمیر" روسیه با کسب یک مدال طلا ، ۲ نقره و ۵ برنز و کسب ۱۶۰ امتیاز نایب قهرمان جهان شد ، تیم روسیه با ۲۳۰ امتیاز قهرمان و تیم ترکیه با ۱۳۶ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا علی‌نژاد ، در دور نخست با نتیجه ۱۴-۳ برابر کشتی گیر روسیه مغلوب شد، در دور دوم به دلیل عدم حضور حریف بلغار به دور بعد صعود کرد. علی نژاد ۱۲-۲ کشتی گیر ترک را مغلوب کرد و در فینال ۱۲-۱ مقابل حریف میزبان شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۱ کیلوگرم خشایار قیصری فیروز ، در دور اول برابر حریف میزبان با ضربه فنی مغلوب شد و در پیکار با حریف قزاقستانی ۷-۹ شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم ناصر کریمی ، در دور نخست برابر کشتی گیر میزبان با نتیجه ۱۰-۰ مغلوب شد ، وی در دور بعد حریف ترکیه خود را ضربه فنی کرد. کریمی در دور بعد   ۱۲-۰ مغلوب کشتی گیر قزاقستان شد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۷۰ کیلوگرم عرفان توتونچی ، در دور اول با نتیجه ۱۰-۰ مغلوب کشتی گیر هند شد و ۱۳-۳ از حریف قزاق شکست خورد. توتونچی در برابر کشتی گیر ترکیه به دلیل مصدومیت قادر به ادامه مسابقه نشد و پنجم شد.

در ۷۴ کیلوگرم حمیدرضا کنعانی ، در دور نخست و در در پیکار با کشتی گیر روس با نتیجه ۵-۲ به برتری رسید و در مصاف با حریف قزاقی خود ۲-۲ شکست خورد. کنعانی به دلیل عدم حضور حریف بلغار به دور بعد صعود کرد و توانست ۹-۰ کشتی گیر ترک را شکست دهد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم حمیدرضا خواجه ، در دور اول به دلیل عدم حضور کشتی گیر قزاق به دور بعد صعود کرد و در برابر کشتی گیر ترک ۱۴-۳ مغلوب شد.خواجه برابر حریف میزبان ضربه فنی شد و به مدال برنز رسید.

در وزن  ۸۴ کیلوگرم سیدعلی عباسپور ، در مصاف با حریف قزاق با ضربه فنی ، مغلوب شد و ۱۱-۱ برابر حریف میزبان شکست خورد .عباسپور کشتی‌گیر ترکیه را با نتیجه ۱۸-۷ شکست داد و حریف بلاروس را ضربه فنی کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۹۲ کیلوگرم علی شکیبازاده ، در دور اول به دلیل عدم حضور کشتی گیر ترک به دور بعد صعود کرد و برابر حریف هندی با ضربه فنی به برتری رسید.شکیبازاده در پیکار با کشتی گیر میزبان ۱۱-۰ مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی ملکوتی اصل ، در مصاف با کشتی گیر ترک ضربه فنی شد و در برابر کشتی گیر میزبان ۱۰-۰ مغلوب شد .ملکوتی با نتیجه ۱۰-۰ حریف قزاق را شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن  ۱۲۰ کیلوگرم سعید فروتن‌نژاد کشتی گیر میزبان را با ضربه فنی شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار